PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro Wałbrzyskiej SSE otwarto w Opolu

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2014 17:19

Zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) otwarto w czwartek w Opolu. Biuro ma pozyskiwać nowych inwestorów oraz pomagać tym już w strefie działającym. W woj. opolskim na terenach WSSE zainwestowały dotąd 23 firmy.

REKLAMA

Prezes WSSE Barbara Kaśnikowska mówiła w czwartek, że na terenach całej wałbrzyskiej SSE działają 174 przedsiębiorstwa, a zatrudnionych jest ok. 37 tys. osób. Z tego w woj. opolskim na terenach należących do WSSE są 23 firmy i 2,6 tys. zatrudnionych. "To z jednej strony dużo, biorąc pod uwagę, iż działamy na Opolszczyźnie od 2002 roku; z drugiej mało - bo chciałoby się więcej. Mam nadzieję, że to biuro pomoże nam w przyciągnięciu kolejnych firm" - dodała.

Kaśnikowska tłumaczyła, że opolskie biuro ma być przedstawicielstwem niedużym i mobilnym. "Jego zadanie - to być w codziennym kontakcie z samorządami oraz z przedsiębiorcami, którzy już tu zainwestowali" - wyjaśniała.

Kierownik opolskiego biura Grzegorz Sawicki powiedział PAP, że na początek swoich działań ma zaplanowane wizyty w Murowie, Lewinie Brzeskim i Głubczycach (Opolskie), by obejrzeć i ocenić tereny, które samorządy te chciałyby włączyć do WSSE. Pytany o cele długoterminowe Sawicki mówił o poszukiwaniu inwestorów i promocji tych terenów, które są już w zasobie WSSE, bądź mają być do niej włączone - jak np. ponad 150 ha terenów w Nysie.

"Obecnie w woj. opolskim WSSE ma 580 ha, z czego zagospodarowane jest ok. 270 ha. Tę resztę trzeba jak najszybciej zagospodarować" - zaznaczył i dodał, że pomocne w tym będą unijne pieniądze, które region zaplanował właśnie na zbrojenie terenów inwestycyjnych w kolejnych latach.

Obecny na otwarciu biura marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła podkreślał, że liczy też m.in. na to, iż biuro pomoże regionowi w zwiększeniu posiadanych już udziałów w WSSE (obecnie są to 42 udziały spółki warte 420 tys. zł), a także we włączeniu kolejnych terenów do strefy.

Maciej Wajs z Pasta Food Company - firmy, która zainwestowała już w opolskiej podstrefie WSSE, a na przełomie września i października planuje uruchomić produkcję schłodzonych lazanii, zapewniał, że biuro strefy w Opolu na pewno się przyda. "Dzięki niemu będziemy mieć bliższy kontakt ze strefą. Odległość do Wałbrzycha była pewnym utrudnieniem w bieżących kontaktach" - mówił. Dodał, że jako inwestor oczekuje od WSSE np. wsparcia przy realizacji konkretnych projektów oszczędnościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA