PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biznes wybiera Wrocław

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 lis 2015 12:31

Biznes wybiera Wrocław Wrocław

Wrocław to najlepiej rozwijająca się metropolia w ostatniej dekadzie - wynika z "Raportu o polskich metropoliach 2015”, przygotowanego przez PwC Polska. Miasto zostało także ujęte w międzynarodowym rankingu „Quality of Living", opublikowanym przez firmę doradczą Mercer, która uplasowała go na 100 pozycji wśród 230 miast z całego świata, najlepszych do życia.

REKLAMA

Wrocław w sposób szczególny przyciąga biznes, świadczą o tym nie tylko nowe, liczne inwestycje, ale także nowo powstające inkubatory przedsiębiorczości czy strefy przemysłowe i ekonomiczne. Wśród nich znalazł się m.in. Innopolis – największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy.

Według międzynarodowego rankingu Global Cities of Future 2014/2015, przygotowanego przez fDi Intelligence z grupy Financial Times, Wrocław znalazł się w czołówce wśród 130 najlepszych miejsc do inwestowania. Co skłania przedsiębiorców do prowadzenia działalności w sercu Dolnego Śląska?

Przede wszystkim fakt, że prowadzenie działalności na terenie Wrocławia jest premiowane. Miasto oferuje liczne ulgi i zwolnienia z podatku od nieruchomości. Pakiet pomocy przeznaczony jest dla przedsiębiorców realizujących nowe przedsięwzięcia oraz rozpoczynających działalność gospodarczą.

Uruchomione zostały także pakiety wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą w obrębie parków przemysłowych, parków technologicznych oraz specjalnych stref ekonomicznych, dla firm tworzących nowe miejsca pracy, a także dla podmiotów  innowacyjnych lub zajmujących się projektami badawczo-rozwojowymi na tutejszym rynku.

– Kto przyjeżdża do Wrocławia? Można łatwo zaobserwować wśród naszych gości hotelowych, że przeważają tu osoby podróżujące w charakterze biznesowym. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że nasz obiekt posiada szczególne udogodnienia dla tej grupy docelowej. To miasto przyjazne przedsiębiorcom i inwestorom, co możemy zauważyć na co dzień, sąsiadując z Wrocławskim Parkiem Przemysłowym. Ma to również odzwierciedlenie w dynamicznie rosnącej liczbie podpisywanych z nami porozumień o współpracy, zarówno przez firmy krajowe, jak i międzynarodowe – mówi Marcin Olszewski, dyrektor Park Hotel Diament Wrocław.

Co szczególnie ważne, atrakcyjność Wrocławia przekłada się na zwiększenie miejsc pracy. Wśród inwestorów nie brakuje znanych światowych koncernów, zatrudniających polskich specjalistów, wśród nich wymienić można m.in. Nokię, Dolby Laboratories,  LG Electronics czy Viessmann. Fakt, że takie znane marki wybrały taką lokalizację świadczy o tym, że jest to miasto z dużym potencjałem. A to buduje atrakcyjny wizerunek miasta i znakomicie prognozuje na przyszłość.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA