PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Blisko 17 mln zł dotacji do wzięcia w Elblągu

  • Autor: PAP
  • 03 wrz 2013 18:07

Władze Elbląga zrezygnowały z planów budowy stadionu oraz unijnego dofinansowania przyznanego na ten cel. We wtorek Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił, że umowa, zgodnie z którą miasto miało otrzymać 17,5 mln zł, została rozwiązana, informuje PAP.

REKLAMA

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie, wniosek o rozwiązanie umowy złożył prezydent Elbląga Jerzy Wilk i nastąpiło to za porozumieniem stron. Unijne wsparcie w wysokości 17,5 mln zł na realizację projektu budowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Agrykola uzyskały przed rokiem poprzednie władze miasta.

Nowe władze zrezygnowały z tej inwestycji, bo oferty złożone przez potencjalnych wykonawców stadionu przewyższały planowany przez miasto budżet. Firmy oferowały wykonanie prac za 47-52 mln zł.

Elbląski samorząd planował początkowo przeznaczyć 35 mln zł, z czego połowę stanowiło unijne dofinansowanie, a drugą połowę miały pokryć wyemitowane przez miasto obligacje. Jednak ostatnio, z powodu złej kondycji miejskich finansów, ograniczono planowane koszty do 28 mln zł.

Nowy stadion miał pełnić funkcje areny sportowo-widowiskowej dla blisko 5 tys. widzów. Poza meczami piłkarskimi miały odbywać się tam koncerty i miejskie festyny.

W związku z rezygnacją miasta Elbląg z dotacji na budowę stadionu powstały oszczędności w wysokości ok. 16,8 mln zł w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2007-2013. Dlatego - jak zapowiedział Urząd Marszałkowski w Olsztynie - jeszcze we wrześniu zostanie ogłoszony nowy konkurs na wsparcie projektów rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

O środki w tym konkursie będą mogły zabiegać wszystkie samorządy w woj. warmińsko-mazurskim. Władze Elbląga zapowiedziały już, że złożą wniosek o dofinansowanie budowy krytej pływalni za ok. 20 mln zł. Dzięki temu - jak liczą - odzyskają utraconą dotację.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA