PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BMZ Poland uruchomiła w Gliwicach nową fabrykę

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2017 17:11

BMZ Poland uruchomiła w Gliwicach nową fabrykę Fot. Fotolia

Produkująca akumulatory litowo-jonowe firma BMZ Poland uruchomiła w poniedziałek nową fabrykę w Gliwicach. Koszt inwestycji to ok. 9 mln euro. Zatrudnienie w spółce wzrośnie o 50 osób, do ok. 700 pracowników, a w ciągu dwóch lat zwiększy się do ponad 1000 osób.

REKLAMA

- Rynek, na którym działamy rośnie w tempie ok. 25 proc. rocznie. Odpowiadając na ten wzrost zwiększamy zarówno wielkość produkcji, jak i zatrudnienie - powiedział prezes niemieckiej grupy BMZ, do której należy polska spółka - Sven Bauer. Podkreślał znaczenie polskiej spółki dla całej międzynarodowej grupy.

Polska spółka BMZ działa w Gliwicach od siedmiu lat. Specjalizuje się m.in. w produkcji zestawów akumulatorowych do rowerów elektrycznych, a także do elektronarzędzi budowlanych, narzędzi ogrodniczych, aparatów medycznych itp. Projektuje też i wytwarza inteligentne systemy podtrzymywania energii, bazujące na ogniwach litowo-jonowych oraz baterie do autobusów elektrycznych.

Jak poinformował Bauer, kolejnym krokiem, po poniedziałkowym uruchomieniu nowego zakładu, będzie podwojenie mocy wytwórczych dotychczasowej fabryki w Gliwicach, co w ciągu najbliższych dwóch lat, gdy rozwinie się nowa fabryka, powinno skutkować wzrostem zatrudnienia do ponad tysiąca osób, wobec 650 obecnie i 700 niebawem.

Nowi pracownicy obejmą zarówno stanowiska produkcyjne, jak i specjalistyczne, w dziale badań i rozwoju, gdzie powołany zostanie specjalny zespół zajmujący się najnowszymi systemami zasilania autobusów elektrycznych.

Powierzchnia nowej fabryki, zlokalizowanej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przekracza 12,3 tys. mkw. Obiekt mieści hale produkcyjne, magazyny, laboratoria badawcze i biura, będące nową siedzibą firmy. W nowym zakładzie ma być prowadzona głównie masowa produkcja baterii do rowerów elektrycznych oraz elektronarzędzi ogrodniczych i budowlanych, w starym rozwijane będą m.in. tzw. projekty małoseryjne oraz akumulatory dla rozwijającego się rynku autobusów elektrycznych.

"Planujemy także zbudować serię kompletnych rozwiązań systemów e-bike-owych, składających się z aplikacji, baterii oraz motoru. Rozwijać będziemy inteligentne magazyny energii, w tym do autobusów elektrycznych" - powiedział prezes BMZ Poland Tomasz Wołk-Jankowski.

Prezes przywołał plany dotyczące rozwoju elektromobilności w Polsce i Europie, wskazując, iż BMZ należy do liderów w segmencie baterii do elektrycznego transportu publicznego. Firma wchodzi w skład konsorcjum "Polski E-BUS", powstałego z inicjatywy firmy Ursus Bus. "Cały czas czekamy na zapowiadany wielki skok w dziedzinie elektromobilności" - powiedział prezes, licząc na wzrost rynku również w tym segmencie.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA