PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bochnia szykuje tereny inwestycyjne w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej

  • Autor: PAP
  • 23 lut 2012 15:32

Ponad 43 mln zł wydadzą władze Bochni w woj. małopolskim na przygotowanie pod inwestycje Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Przedsięwzięcie otrzymało unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO).

REKLAMA

Jak poinformował w czwartek burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, tamtejsza strefa aktywności gospodarczej liczy blisko 60 hektarów; z tego trzy kompleksy działek o łącznej powierzchni prawie 38 hektarów wchodzą w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Strefę, która w całości należy do miasta Bochnia, przeznaczono na działalność przemysłową: pod lokalizację zakładów produkcyjnych, usług i biur.

"Głównym celem jest przyciągnięcie do strefy inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy. To w konsekwencji zwiększy zamożność naszych mieszkańców i rozkręci koniunkturę w mieście" - wyjaśnił Kolawiński.

Ponad 43 mln zł, w tym ponad 25 mln zł unijnej dotacji, zostanie przeznaczone na uzbrojenie terenu w infrastrukturę niezbędną dla inwestorów chcących ulokować tam swoje zakłady. W ciągu najbliższych trzech lat powstaną tam sieci: wodociągowa, kanalizacyjna oraz drogowa; doprowadzone będą też linie energetyczne średniego i niskiego napięcia.

Miasto liczy na to, że przygotowanie infrastrukturalne terenów inwestycyjnych, wsparte współpracą z zarządcą krakowskiej SSE - Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pozwolą na ulokowanie tam w ciągu najbliższych lat kilku przedsiębiorstw.

Jak zaznaczył burmistrz, przygotowywana strefa posiada dogodne połączenie komunikacyjne. Znajduje się przy zjeździe z budowanej właśnie autostrady A4, w połowie drogi między Krakowem i Tarnowem. Od najbliższego lotniska w podkrakowskich Balicach dzieli ją ok. 50 kilometrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA