PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bój o kształt centrum Warszawy trwa. "Tylko pilne uchwalenie miejscowych planów może zakończyć sytuację"

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 29 sie 2017 11:09

Bój o kształt centrum Warszawy trwa. "Tylko pilne uchwalenie miejscowych planów może zakończyć sytuację" Warszawa, fot. Shutterstock

Pilne uchwalenie miejscowych planów dla całego Śródmieścia – to jeden z postulatów zawartych w oficjalnym stanowisku Warszawskiego Forum Samorządowego ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Południowego. "Od początku staliśmy na stanowisku, że tylko pilne uchwalenie miejscowych planów może zakończyć sytuację, kiedy to deweloperzy w nietransparentny sposób kreują kształt miasta" - pisze w specjalnym oświadczeniu organizacja.

REKLAMA

Warszawskie Forum Samorządowe stanęło w opozycji do stanowiska Jana Śpiewaka z organizacji Wolne Miasto Warszawa (wcześniej Miasto Jest Nasze), który – jak piszą przedstawiciele WFS - „celowo uderza w kolejną próbę uchwalenia planów miejscowych”.

„Jan Śpiewak zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz chęć przepchnięcia Nycz Tower (mowa o wieżowcu Roma Tower, który określany jest również mianem Nycz Tower – od nazwiska kardynała Kazimierza Nycza – przyp. red.) i wyburzenie liceum Hoffmanowej w 4 dni. Mówi także o niezrozumiałych motywach postępowania pani Prezydent, która w jego opinii narzuca skrajnie prodeweloperską wersję planu zagospodarowania” - napisano w oświadczeniu.

Organizacja odniosła się również do krytyki Jana Śpiewaka, dotyczącej założenia planu dla południowej części Śródmieścia, wspominając, że pozwolą one na wybudowanie wieżowców w rejonie Dworca Centralnego. "W naszej opinii centra miast, które są zlokalizowane w okolicach dworców i stacji metra to jedyne naturalne miejsce na zabudowę wysokościową" - pisze w oficjalnym stanowisku Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.

Organizacja wyraźnie podkreśla, że popiera uchwalanie planów zagospodarowania przestrzennego dla wszystkich części Warszawy. Jak argumentuje, „procedura uchwalenia takiego dokumentu odbywa się bowiem w sposób przejrzysty i transparentny, przy nadzorze obywatelskim i pełnych konsultacjach z mieszkańcami”.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA