PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bytom oferuje tereny pod inwestycje

  • Autor: PAP
  • 25 sie 2014 08:25

Samorząd Bytomia chce udostępnić kolejne tereny pod inwestycje. Tym razem przedsiębiorcy będą mogli wydzierżawić od miasta ponad 3 ha. Zachętą mają być niskie ceny - od 10 groszy za metr kwadratowy. Warunkiem dzierżawy jest jednak utworzenie miejsc pracy.

REKLAMA

Oferty będą przyjmowane w Urzędzie Miasta w Bytomiu 18 września. Otwarcie ofert nastąpi 22 września.

To już trzeci przetarg na dzierżawę gruntów w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej (BSAG). Poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów, przede wszystkim ze względu na cenę dzierżawy, znacznie niższą od rynkowej. 10 groszy za metr dzierżawionego gruntu to cena wywoławcza.

"Chodzi o to, by stworzyć nowe miejsca pracy. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować w BSAG-u muszą zadeklarować, że kiedy wybudują halę, magazyn albo obiekt usługowo-handlowy, zatrudnią tam ludzi. Pięć osób na pierwsze tysiąc metrów kwadratowych powierzchni i dwie osoby na kolejne tysiąc metrów" - podkreślają służby prasowe bytomskiego magistratu.

Inwestorzy muszą też zadeklarować, że w ciągu trzech lat zakończą na dzierżawionym terenie budowę hal, magazynów albo obiektów usługowo-handlowych. Działki dzierżawione będą przedsiębiorcom na minimum 10 lat. Później mogą oni starać się o wykup tego terenu.

Tym razem miasto oferuje położoną w pobliżu autostrady działkę przy ul. Hajdy. Grunt, który ma 1,3 ha powierzchni, nadaje się pod budowę obiektów usługowo-handlowych do 2 tys. m kw., magazynów, hal i obiektów produkcyjnych.

Na drugiej dwuhektarowej działce przy ul. Kilara, niedaleko Drogowej Trasy Średnicowej, mogą powstać obiekty sportowe i kulturalne. Przeznaczona jest ona także pod budowę obiektów produkcji nowoczesnych technologii i handlu wielkopowierzchniowego.

Będzie to już trzeci przetarg na tereny Bytomskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Po rozstrzygnięciu pierwszych w Bytomiu zainwestują: Gas Engineering, Integra, Quinto i fabryka elektronarzędzi Celma. Zwycięzcy przetargu zadeklarowali, że wybudują biura, magazyny i hale.

Władze Bytomia chcą, by w Strefie pracę znalazło łącznie przynajmniej 250 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA