PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cinema City przejmuje dewelopera, który ma m.in. grunt pod budowę parku rozrywki w Polsce

  • Autor: PAP
  • 20 gru 2012 08:56

Cinema City International nabyła spółkę Israel Theaters Real Estate, spółkę zależną Israel Theatres, która posiadała wszystkie jej aktywa związane z rynkiem nieruchomości - poinformowało Cinema City w komunikacie. Cena zakupu to 33,1 mln euro.

REKLAMA

W komunikacie podano, że Israel Theaters Real Estate jest spółką holdingową posiadającą akcje i udziały we wszystkich spółkach Israel Theaters Real Estate Holding działających w branży deweloperskiej będących właścicielem następujących aktywów: Mall of Rousse oraz inne działki gruntu w Bułgarii, budynek biurowy w Herzliya i 5 innych nieruchomości w Izraelu oraz nieruchomości przeznaczone do wybudowania na nich parku rozrywki w Polsce.

Cinema City przejęła jednocześnie zadłużenie SPC o łącznej wartości 110,7 mln euro.

Wszystkie nabyte aktywa zostały wycenione na kwotę 143,8 mln euro na podstawie wycen niezależnych firm.

W oddzielnym komunikacie Cinema City poinformowało o finalizacji nowej umowy kredytu konsorcjalnego z bankami BZ WBK, HSBC i ING Bank Śląski o wartości 210 mln euro. Kredyt został udzielony na 6 lat.

"Ogłaszamy dziś zawarcie dwóch bardzo ważnych umów. Po kilku latach prowadzenia osobno tych dwóch działalności, zdecydowaliśmy skonsolidować w ramach spółki Cinema City całą działalność na rynku nieruchomości, prowadzoną dotychczas przez grupę Israel Theatres, i połączyć ją z działalnością kinową Cinema City. Doszliśmy do wniosku, że (...) możemy osiągnąć znaczące synergie, skupiając je w jednym podmiocie. Co więcej, moment dokonania akwizycji tych aktywów nieruchomościowych daje dobry potencjał do wzrostu i wierzymy, że będzie przynosił istotne korzyści dla Cinema City w nadchodzących latach" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Moshe J. Greidinger, Prezes Cinema City.

"Finansujemy tę akwizycję z naszego nowego kredytu przyznanego przez wiodące europejskie banki. Nowa umowa kredytowa pozwala Cinema City zrefinansować swoje obecne zadłużenie bankowe oraz może zapewnić dostęp do kolejnych kredytów w przyszłości" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA