PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z dworcem PKS w Augustowie?

  • Autor: PAP
  • 30 sie 2017 16:12

Co dalej z dworcem PKS w Augustowie? fot. Fotolia

Spółce PKS Nova ponownie nie udało się sprzedać dworca w Augustowie (Podlaskie), ponieważ nikt nie stawił się do przetargu. Zarząd spółki będzie analizował, czy ogłosić kolejny przetarg, czy odstąpić od sprzedaży nieruchomości.

REKLAMA

To był czwarty przetarg na dworzec. PKS Nova obniżyła cenę wywoławczą do 2,7 mln zł netto, podczas gdy wcześniej za tę nieruchomość chciała 3 mln 252 tys. zł netto.

Dworzec o powierzchni 0,34 ha znajduje się w centrum Augustowa. Spółka chciała sprzedać całą nieruchomość.

"Nie było chętnych i dworzec nie został wylicytowany. Teraz zastanowimy się co dalej - czy obniżyć cenę, czy próbować sprzedawać lub nie sprzedawać tej nieruchomości" - powiedział PAP prezes PKS Nova Cezary Sieradzki.

Spółka PKS Nova podjęła pierwszą próbę sprzedaży dworca w czerwcu tego roku, ale nabywca niedługo potem odstąpił od przetargu. Drugi przetarg miał miejsce w lipcu, ale nikt nie był zainteresowany nieruchomością wycenioną na 3 mln 252 tys. zł netto. Dlatego spółka w sierpniu obniżyła cenę, ale pomimo tego dwie próby sprzedaży nie powiodły się.

Sposób zbywania dworca nie podoba się władzom Augustowa. Burmistrz Wojciech Walulik krytykował władze spółki; mówił, że PKS Nova "stawia miasto pod ścianą", bo samorząd ma mało czasu na znalezienie nowej lokalizacji i nową organizację dworca.

"To dobra wiadomość dla mieszkańców, że dworca nie udało się sprzedać i mamy nadzieję, że nie dojdzie do tej sprzedaży" - powiedział PAP Walulik.

PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Tłumaczono, że połączenie ma je uratować przed upadłością.

PKS Nova sprzedaje różne nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Znalazł się już nabywca dworca w Siemiatyczach. Niedawno rozstrzygnął się także przetarg na dzierżawę dworca w Ciechanowcu.

W Białymstoku do października 2017 r. ma być gotowy nowy dworzec PKS Nova. Buduje go prywatny inwestor, spółka Budner sp. z o.o., która wykłada na ten cel 13,5 mln zł. Stary dworzec zburzono. Oprócz nowego dworca powstanie też galeria handlowa, nowa baza PKS, nowy układ komunikacyjny. Inwestycja jest również elementem restrukturyzacji spółki PKS Nova.

PKS Nova ma ok. 500 autobusów i zatrudnia blisko 950 osób. Kapitał zakładowy spółki wynosi 15 mln 168 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA