PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers: 2012 rok rekordowy na rynku nieruchomości inwestycyjnych od 2008 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 cze 2012 13:24

Colliers: 2012 rok rekordowy na rynku nieruchomości inwestycyjnych od 2008 roku

Jak informuje Daniel Puchalski, Associate Diretor w Colliers International, rok 2012 będzie najlepszym dla rynku gruntów inwestycyjnych od 2008 roku. Przewidywana wartość transakcji może wynieść około 1 mld złotych, przy czym Colliers przewiduje pośredniczyć w transakcjach o wartości około 500 mln złotych.

REKLAMA

Według Daniela Puchalskiego, ten rok będzie jeszcze lepszy niż ubiegły. Za tak dobrymi wynikami stoi m.in. rosnący popyt oraz zmiana nastawienia deweloperów do prowadzenia wspólnych interesów. Obecnie nie ma bowiem problemów z porozumieniem dotychczasowych konkurentów związanym z tworzeniem nowej inwestycji, co jeszcze w czasach przedkryzysowych było nie do pomyślenia.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez przedstawicieli firmy Colliers International, po marazmie w 2009 roku przyszedł nieco lepszy rok 2010. Prawdziwym odbiciem okazał się jednak rok ubiegły, m.in. za sprawą potężnych inwestycji polskich firm deweloperskich o wartości ponad 100 mln złotych każda. Ostatecznie wartość transakcji jako rynek wyniosła 1 mld złotych.

Zdecydowaną większość transakcji na rynku gruntów inwestycyjnych stanowią grunty przeznaczone na biurowce i nieruchomości mieszkaniowe. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się grunty handlowe (10 proc.) oraz przeznaczone na logistykę i hotele (łącznie 10 proc.).

Niekwestionowanym liderem na tym rynku jest Warszawa, na terenie której dochodzi do 80 proc. transakcji. Zdaniem Colliers International, również Wrocław cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • turysta 2012-10-08 11:45:43
    I to jest informacja zaskakująca, bo niby na rynku mieszkaniowym mamy kryzys, a tutaj na rynku nieruchomości komercyjnych, wszystko idzie w najlepszym kierunku i z czego to wynika? Tego nie wiem ani ja, ani pewnie specjaliści. Patrząc na okazje jakie proponuje Jartom, można się spodziewać, że w tym roku dojdzie jeszcze do wielu transakcji. Po prostu inwestorom się to opłaca.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA