PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz bliżej inwestycji hotelarskich na terenie torów wyścigowych na Służewcu

 • Autor: propertynews.pl
 • 09 gru 2013 12:23

29. listopada minął termin składania uwag do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego rejonu ulicy Kłobuckiej, w którego skład wchodzi w całości teren Toru Wyścigów Konnych Służewiec (TWKS). Na realizację czekają m.in. projekty hotelarskie, przygotowane według uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

REKLAMA

Od 2008 roku zarządcą TWKS jest Totalizator Sportowy, który do tej pory zainwestował w obiekt ponad 55 mln zł. Do rozpoczęcia sezonu 2015 roku, na całość prac modernizacyjnych przeznaczonych zostanie w sumie ponad 41 mln zł. To największe tego typu prace w historii Służewca.

Totalizator Sportowy przygotował szczegółowy proces inwestycyjny, który ma zwiększyć atrakcyjność TWKS. Plan zakłada zrealizowanie obiektów komercyjnych, dzięki czemu ze służewieckiego obiektu będzie można korzystać również poza weekendami wyścigowymi. W planach Totalizatora Sportowego znajdują się m.in. hotel, centrum wielofunkcyjne (sportowo, wystawienniczo-konferencyjne). Obecnie trwa proces selekcji potencjalnych inwestorów. Niezbywalne prawo własności do terenu TWKS ma Skarb Państwa, co oznacza, że jakiekolwiek naniesienia w ramach tego obiektu, po wygaśnięciu umowy z Totalizatorem Sportowym pozostaną własnością publiczną.

Do rozpoczęcie procesu inwestycyjnego, niezbędne jest uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przez Radę Warszawy, który do 29. listopada był udostępniony w Urzędzie Miasta. Plany inwestycyjne Totalizatora Sportowego uzyskały pozytywne uzgonienie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dalsze działania są uzależnione od tempa prac przy uchwalaniu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • hotel 2013-12-31 15:27:39
  Jadwisin najwyższe ceny za 1m2 ziemi Gminie Serock - najlepsza inwestycja dla Bussinesmenów

  Jadwisin (jako jedno z ostatnich miejsc położonych nad samym Zalewem) jeszcze daje bardzo szerokie perspektywy dla rozwoju działalności hotelarskiej. Jest już coraz mniej terenów tak blisko Zalewu Zegrzyńskiego a jeszcze Jadwisin takie oferuje.
  1) Ogromny Teren między Jadwisinem, a Zegrzem czeka na Hotel i Spa z prawdziwego zdarzenia. Wspaniałe miejsce tylko 33 km od centrum Warszawy, a 17 km do granic Warszawy i tak blisko wody. - Agencja Nieruchomości Rolnych
  2) Teren z piękną panoramą zalewu na skarpie sąsiadujący z Hotelem Geovity. (dojazd ul. Szkolną i Ogrodową).
  3) Teren między wąwozem Szaniawskiego a ul. Szkolną na skarpie poniżej której znajduje się Rezerwat i Ruiny Dworu Szaniawskich. Piękny płaski teren w otulinie lasu. Agencja Nieruchomości Rolnych

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA