PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz wyższa wartość działek w miastach

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 27 kwi 2015 08:16

Wartość działek w dużych miastach wzrosła w ciągu roku nawet o jedną piątą.

REKLAMA

Deweloperzy budują na potęgę i biją kolejne rekordy sprzedaży – pisze „Rzeczpospolita”. Marta Kosińska, ekspert serwisu nieruchomości Szybko.pl, podkreśla, że dane z ostatnich trzech lat pokazują tendencję wzrostową wartości gruntów budowlanych pod domy.

- Dziś w największych miastach cena ziemi jest wyższa średnio o 6 proc. w porównaniu z I kwartałem 2014 roku i o 14 proc. w stosunku do kwot odnotowanych w analogicznym okresie 2013 r - wylicza w "Rz" Kosińska.

Nadal rosną też ceny ziemi rolnej. Nie tak skokowo jak po wejściu Polski do UE, ale tendencja jest stała. Dziesięć lat temu za hektar pól płacono średnio 4682 zł. Do dziś ceny wzrosły blisko pięciokrotnie. Z danych Agencji Nieruchomości Rolnych wynik, że średnia cena hektara gruntów rolnych sprzedawanych w 2014 r. wyniosła 25,6 tys. zł i była o 17 proc. wyższa od średniej stawki z 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA