PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czesi martwią się: Polska przyciągnie największe inwestycje w regionie

  • wnp.pl
  • 28 cze 2013 14:34

Czesi i Słowacy obawiają się, że w kolejnych latach największe i najbardziej prestiżowe inwestycje zagraniczne w naszym regionie będą lokowane w Polsce. Wpływ na to ma dekoniunktura gospodarcza.

REKLAMA

- Konkurencyjność Czech z punktu widzenia inwestorów zagranicznych spadła - przyznaje Adela Tomíczkowa z CzechInvest. Jak przyznają czescy specjaliści firmy, które już działają w Czechach zwykle nadal tu inwestują. Jednak raczej jest to odtworzenie majątku niż nowe projekty.
Podobnie uważają Słowacy. Także i według nich najlepsze i najbardziej prestiżowe inwestycje mogą trafić do północnego sąsiada.

Co spowodowało zmianę? W największym stopniu przyczynił się do tego kryzys. Na tle sąsiadów Polska przetrwała go lepiej, co ważne okazało się że sentymenty odgrywają mniejsza rolę, gdy dochodzi do porównania np. liczby ludności.

- Najbardziej atrakcyjnym krajem dla inwestycji zagranicznych w regionie będzie w najbliższych latach Polska - przyznaje Petr Dufek z banku CSOB.

Na tle południowych sąsiadów nasz kraj jawi się niemal jako oaza spokoju. Co prawda przedsiębiorcy zagraniczni nadal narzekają na procedury administracyjne i kwestie podatkowe, ale np. w Czechach prawo podatkowe jest jeszcze częściej zmieniane i co ważne zmiany są oceniane jako negatywne.

Co więcej według pytanych przez czeskie media przedstawiciele zagranicznych inwestorów obawiają się jeszcze pogorszenia sytuacji w związku a planami stosowania rozwiązań podatkowych jak na Węgrzech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA