PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Częstochowa chce przygotować kolejne tereny inwestycyjne

  • Autor: PAP
  • 25 lut 2013 09:24

Rozwój terenów inwestycyjnych - to jeden z najważniejszych celów, jaki chciałby realizować samorząd Częstochowy korzystając z nowych dotacji unijnych.

REKLAMA

Samorząd chce stawiać na inwestycje, które napędzają koniunkturę gospodarczą, dają szansę na nowe miejsca pracy, przyciągają do miasta kapitał i ludzi oraz poprawiają komfort życia i pracy mieszkańców. "Największe potrzeby Częstochowy związane są z dalszą poprawą infrastruktury drogowej oraz uzbrojeniem terenów inwestycyjnych" - uważa zastępca prezydenta miasta Mirosław Soborak.

Zastępca kierownika Biura Funduszy Europejskich Anna Król-Wiśniewska poinformowała, że uzbrojenie terenów inwestycyjnych pozwoli zaoferować je potencjalnym przedsiębiorcom, którzy inwestując na przygotowanych, uzbrojonych już terenach stworzą nowe miejsca pracy. Dodała, że przewiduje się połączenie terenów inwestycyjnych w Częstochowie i okolicach z węzłami planowanej autostrady A1. Jest to jeden z kluczowych dla samorządu projektów, który ma przyczynić się do podniesienia konkurencyjności oraz wzrostu potencjału gospodarczego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Prace nad projektem trwają.

Soborak: "Szkoda, że w nowym rozdaniu pieniądze na inwestycje drogowe dla samorządów zostaną mocno ograniczone, bo będą dzielone tylko w ramach rozdziału dotacji na tzw. projekty kluczowe w województwach. Będziemy chcieli jednak dobrze wykorzystać możliwości aplikowania w sferach wspierania rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska, które są traktowane priorytetowo przez Komisję Europejską".

W planach częstochowskiego samorządu znalazło się także wiele innych inwestycji. Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj wstępnie przewiduje się m.in. utworzenie centrum badawczo-rozwojowego z zakresu energetyki, którego zadaniem będzie transfer wiedzy i technologii do przemysłu - w ramach współpracy uczelni z przedsiębiorcami.

Na koniec grudnia ubiegłego roku w ponad 230-tysięcznej Częstochowie było 16 259 zarejestrowanych bezrobotnych (stopa bezrobocia 13,5 proc. wobec średniej w regionie 11,1 proc.). Wyższe bezrobocie odnotowano w woj. śląskim m.in. w Sosnowcu (15,1 proc.), Świętochłowicach (17,8 proc.) i Bytomiu (20 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA