PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Częstochowa chce włączyć kolejne tereny do SSE

  • Autor: PAP
  • 25 lip 2013 19:48

Samorząd Częstochowy liczy na szybkie włączenie kolejnych terenów inwestycyjnych w tym mieście do specjalnych stref ekonomicznych: katowickiej, która już działa w Częstochowie, a także tarnobrzeskiej lub mieleckiej.

REKLAMA

Jak podało w czwartek biuro prasowe częstochowskiego magistratu, sprawa poszerzenia obszaru SSE w tym mieście była jednym z tematów niedawnych rozmów prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

Według samorządowców, wicepremier poparł wniosek w sprawie SSE i zadeklarował chęć jego szybkiej realizacji. Aby było to możliwe, potrzebna jest jeszcze pozytywna opinia ministra finansów i zgoda rządu. Chodzi o rozszerzenie katowickiej SSE, a także objęcie pohutniczych terenów, znajdujących się w gestii spółki Operator ARP, strefą mielecką lub tarnobrzeską.

Uzupełnieniem projektu ma być promocyjne wsparcie dla miasta oraz częstochowskich firm. Pomocne w tym zakresie mają być: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (z którą Częstochowa ma już podpisaną stosowną umowę) oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości; obie instytucje mogą na ten cel wykorzystać rządowe środki z puli na promocję przedsiębiorczości.

Władzom miasta zależy na rozszerzeniu stref ekonomicznych i przyciągnięciu do miasta nowych inwestorów m.in. po to, by złagodzić społeczne skutki restrukturyzacji ISD Huty Częstochowa - największego pracodawcy w mieście, który chce ograniczyć zatrudnienie o ok. 1,5 tys. osób. Jak dotąd na dobrowolne odejście z tej firmy zgodziło się ok. 900 osób. Program dobrowolnych odejść przedłużono do końca lipca.

Władze Częstochowy otrzymały też potwierdzenie przyznania dla Powiatowego Urzędu Pracy w tym mieście specjalnej puli środków z Funduszu Pracy w latach 2013-2014. Środki będą przeznaczone na dodatkową pomoc dla zwalnianych pracowników ISD Huty Częstochowa oraz firm kooperujących. Według wcześniejszych informacji, chodzi o 5,2 mln zł m.in. na szkolenia, staże oraz refundację kosztów zatrudnienia u nowego pracodawcy przez określony czas, a także wsparcie na uruchomienie własnego biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA