PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Częstochowa przygotuje 25 ha terenów dla inwestorów za ponad 8 mln zł

  • Autor: PAP
  • 11 sty 2013 09:59

Kosztem ponad 8 mln zł władze Częstochowy chcą przygotować na potrzeby inwestorów prawie 25 hektarów terenów w tzw. strefie Skorki. Samorząd stara się o włączenie tego obszaru do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak poinformował w czwartek prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, samorządowcy otrzymali obietnicę dofinansowania tego przedsięwzięcia kwotą blisko 6,9 mln zł ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

"Zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu naszych terenów inwestycyjnych. Wierzę, że to przełoży się na nowe miejsca pracy" - powiedział Matyjaszczyk. Przedsięwzięcie ma ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończyć w przyszłym.

W ramach projektu kompleksowo uzbrojone i zagospodarowane zostanie blisko 25 ha miejskich terenów inwestycyjnych w Częstochowie, w tzw. strefie Skorki, przy ulicy Leśnej - blisko południowo-zachodniej granicy miasta.

Chodzi o działki, które miasto chce włączyć do specjalnej strefy ekonomicznej. Po próbie uzyskania zgody na stworzenie na tym terenie filii Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obecnie bardziej prawdopodobne jest włączenie tego obszaru do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W końcu listopada ubiegłego roku częstochowscy radni podjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie.

Projekt zakłada m.in. budowę na tym terenie drogi wraz z oświetleniem, stworzenie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowę sieci energetycznych i budowę przepompowni ścieków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA