PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czy inwestorzy zagraniczni zaczną omijać Polskę?

  • wnp.pl
  • 20 mar 2013 16:35

Powinniśmy stworzyć lepsze warunki przyciągania i działalności inwestorów zagranicznych, a jednocześnie szczególnie zadbać o tych, którzy pomogą Polsce zdobyć bardziej trwałe podstawy do wzrostu konkurencji i skoku naszej gospodarki. Bez tego należy się liczyć z malejącym zainteresowaniem inwestorów Polską.

REKLAMA

- Czynnikiem, skłaniających firmy do inwestowania w Polsce, jest możliwość uzyskania szybszego zwrotu z kapitału, w porównaniu do krajów zachodnioeuropejskich, co jest możliwe głównie dzięki niższym ciągle kosztom pracy u nas - powiedział prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC, członek Rady Gospodarczej przy premierze podczas "Forum dialogu - inwestycje zagraniczne", jaki odbył się w Polskiej Radzie Biznesu, z inicjatywy spółki Thinktank. - Jednak ta przewaga będzie maleć, wraz z rosnącymi wynagrodzeniami.

Jej znaczenie zmaleje prawdopodobnie już w perspektywie dekady, gdy średnia płaca w Polsce osiągnie 70-80 proc. poziom zachodnioeuropejski. Do tego czasu musimy znaleźć inne przewagi konkurencyjne lub osiągając co najmniej porównywalne warunki w szeroko rozumianym otoczeniu, podobne jak w krajach zachodniej Europy. Chodzi o takie czynniki, jak wyższa jakość szeroko rozumianej infrastruktury, jakość warunków działalności biznesu, poziomu rynku pracy, itp.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA