PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dąbrowa Górnicza wybuduje drogę do terenów inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 11 kwi 2013 16:27

Samorząd Dąbrowy Górniczej, w granicach której leży jeden z największych terenów inwestycyjnych w południowej Polsce - Tucznawa, rozpoczął procedury związane z budową drogi dojazdowej do tego terenu. Władze miasta liczą, że uda się przyciągnąć tam inwestorów.

REKLAMA

O możliwościach inwestowania w Dąbrowie Górniczej i innych miastach Zagłębia Dąbrowskiego rozmawiano podczas czwartkowej konferencji "Inwestycje i innowacyjność szansą na rozwój regionów. Wyzwania i prognozy dla Zagłębia Dąbrowskiego".

Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza wskazał, że po latach dominacji przemysłu ciężkiego dużego znaczenia w mieście i jego okolicach nabrał sektor usługowy, motoryzacja oraz przemysł przetwórczy.

"Przede wszystkim obserwujemy rozwój branży tworzyw sztucznych, produkcji szkła, branży budowlanej oraz elektronicznej. Dzięki korzystnemu usytuowaniu Zagłębie to ważny region dla firm logistycznych" - uważa prezydent.

Jako zalety inwestowania w Zagłębiu miejscowi przedsiębiorcy wymieniają przede wszystkim lokalizację, obecność specjalnej strefy ekonomicznej, wykwalifikowaną kadrę i rynek zbytu. Władze miasta cieszą się, że w mieście ulokowały się też firmy świadczące nowoczesne usługi biznesowe (np. informatyczne, rozliczeniowe itp.), jak Wipro i ArcelorMittal Shared Service Centre Europe.

Dąbrowa Górnicza oferuje inwestorom m.in. zlokalizowany w dzielnicy Tucznawa jeden z największych terenów inwestycyjnych w Polsce południowej. To obszar o powierzchni 259 hektarów o przeznaczeniu produkcyjno-usługowym, z którego 99,5 ha włączono do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę infrastruktury drogowej łączącej ten teren z drogą krajową nr 94. Wierzę, że wkrótce ta powstająca wielofunkcyjna strefa przemysłowo-usługowa stworzy nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu" - powiedział Podraza.

Samorządowcy uważają, że za kilka lat teren w Tucznawie ma szansę stać się strefą gospodarczą z parkiem naukowo-technologicznym i inkubatorem przedsiębiorczości, który przyciągnie kilkanaście firm sektora nowoczesnych technologii i usług, dających 4-6 tys. miejsc pracy.

Chodzi o blisko 9-km drogę łączącą Tucznawę z drogą krajową nr 94. M.in. na ten cel samorząd stara się o 100 mln zł kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Zgodę na jego zaciągnięcie dali już miejscy radni. Dzięki temu mogła ruszyć procedura jego pozyskania. Miasto zdecydowało się na kredyt m.in. wobec fiaska starań o pozyskanie prywatnego partnera do projektu budowy drogi do terenów inwestycyjnych.Po uzbrojeniu tych terenów samorząd chce zadbać o infrastrukturę wspierającą działalność innowacyjnych firm i nowoczesnej gospodarki, np. poprzez stworzenie parku i inkubatora nowych technologii. "Będziemy dalej rozwijać technologie internetu szerokopasmowego, wykorzystując je do nowoczesnych narzędzi systemowych" - zadeklarował Podraza.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA