PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dęblin na dynamicznej ścieżce rozwoju

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Consultingroup
  • 04 maj 2015 07:51

Dęblin na dynamicznej ścieżce rozwoju

Wygrany przez Airbus Helicopters kontrakt na dostawę śmigłowców to dodatkowa szansa dla Dęblina. Miasto konsekwentnie chce opierać swoją przyszłość, obok rozwoju przedsiębiorczości i turystyki, na przemyśle lotniczym.

REKLAMA

To, jak szybko rozwija się miasto, zależy od wielu czynników. Ważna jest między innymi aktywność mieszkańców, ich przedsiębiorczość, ale także lokalizacja, sieć dojazdowych dróg, bliskość aglomeracji, itp. Nie bez znaczenia jest również tradycja przemysłowa charakteryzująca dany obszar i istniejące już na nim zakłady pracy.

Po pierwsze: produkcja dla wojska

Gospodarka Dęblina od lat jest związana z obronnością kraju, szczególnie - z siłami powietrznymi. W mieście ulokowane są m.in. Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A., oddział w Dęblinie i Wojskowe Zakłady Inżynieryjne. Sytuacja ta sprawia, że jednym z filarów gospodarczej teraźniejszości miasta jest w dużym stopniu produkcja i usługi na rzecz wojska. To czynnik korzystny, gdyż zakłady zlokalizowane w Dęblinie zatrudniają w większości mieszkańców miasta. Zmienna sytuacja społeczno-gospodarcza sprawia, że rozszerzają one dodatkowo zakres swojej działalności, świadczą usługi na rzecz podmiotów cywilnych, a także udostępniają na zasadach komercyjnych swoje powierzchnie produkcyjne, magazynowe czy biurowe.

W Dęblinie ma także swoją siedzibę Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych - tzw. "Szkołą Orląt", kształcąca kadrę lotniczą. To doskonałe uzupełnienie przemysłu wojskowego. Po pierwsze, WSOSP jest znaną w całym kraju wizytówką miasta, mającą decydujący wkład w działania promocyjne "lotniczego Dęblina". Po drugie, naukowcy zatrudnieni na Uczelni od lat uczestniczą w projektach, związanych z modernizacją i unowocześnieniem polskiej armii. Daje to w perspektywie kolejnych lat olbrzymie możliwości rozwoju i nauki, i przemysłu.

Uzupełnieniem rynku gospodarczego Dęblina są jednostki związane z samorządem - do ważnych lokalnych pracodawców należą między innymi jednostki oświatowe, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Ponadto w mieście funkcjonuje Wojskowy Szpital z Przychodnią, Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, itp.

Trzecim filarem gospodarczym miasta są lokalni przedsiębiorcy, wśród których przeważają osoby prowadzące działalność gospodarczą - zazwyczaj niewielkie, rodzinne firmy zajmujące się handlem, produkcją, usługami z obszaru różnych branż. Aktywność przedsiębiorców jest bardzo istotnym czynnikiem wspomagającym rozwój. Ich elastyczność, zaangażowanie, zdolność dywersyfikacji pozwalają bowiem na skuteczne funkcjonowanie w świecie biznesu, nawet w trudnych czasach.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA