PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny z nowym partnerem

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 lis 2015 07:55

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny z nowym partnerem Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny zyskał kolejnego partnera – Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Invest-Park.

REKLAMA

Tym samym do grona kilkudziesięciu partnerów przedsięwzięcia, jako lider wspierający, dołączyła największa strefa ekonomiczna w kraju. Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to wspólny projekt Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wiodących przedstawicieli branży motoryzacyjnej, Politechniki Wrocławskiej, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Ministerstwa Gospodarki. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku, które połączyło firmy i instytucje chcące pracować na rzecz rozwoju branży motoryzacyjnej, otwarte na wymianę wiedzy, doświadczeń i budowanie silnej pozycji na arenie międzynarodowej.

Projekt powołania klastra motoryzacyjnego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to naturalna konsekwencja przeważającej liczby firm z branży automotive w strefie. To tutaj działalność gospodarczą  prowadzą przedsiębiorstwa takie jak Volkswagen Motor Polska, SITECH, Gates, BASF Polska czy Pittsburgh Glass Works. Działalność klastra zainaugurowano w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie posiada już kilkadziesiąt podmiotów – w tym firmy (nie tylko z terenu LSSE), samorządy, instytucje otoczenia biznesu oraz ośrodki badawczo-naukowe.

W ramach Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego odbyły się m.in. spotkania w firmach będących partnerami klastra oraz warsztaty we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park jest 29 podmiotem, który dołączył do DKM. Strefa posiada tereny inwestycyjne w 48 lokalizacjach Polski południowo – zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie Czech i Niemiec. Obszar WSSE to blisko 3 tys. ha, w tym 1,3 tys. ha  jest wciąż dostępnych dla potencjalnych inwestorów. Podobnie jak w przypadku Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w WSSE istnieje wiele firm z branży motoryzacyjnej. Stworzyły one ok. 18 tys. miejsc pracy, zrealizowały 65 inwestycji i zainwestowały ok. 9,8 mld zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA