PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny z nowym partnerem

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 lis 2015 07:55

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny z nowym partnerem Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny zyskał kolejnego partnera – Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Invest-Park.

REKLAMA

Tym samym do grona kilkudziesięciu partnerów przedsięwzięcia, jako lider wspierający, dołączyła największa strefa ekonomiczna w kraju. Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to wspólny projekt Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wiodących przedstawicieli branży motoryzacyjnej, Politechniki Wrocławskiej, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Ministerstwa Gospodarki. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku, które połączyło firmy i instytucje chcące pracować na rzecz rozwoju branży motoryzacyjnej, otwarte na wymianę wiedzy, doświadczeń i budowanie silnej pozycji na arenie międzynarodowej.

Projekt powołania klastra motoryzacyjnego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to naturalna konsekwencja przeważającej liczby firm z branży automotive w strefie. To tutaj działalność gospodarczą  prowadzą przedsiębiorstwa takie jak Volkswagen Motor Polska, SITECH, Gates, BASF Polska czy Pittsburgh Glass Works. Działalność klastra zainaugurowano w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie posiada już kilkadziesiąt podmiotów – w tym firmy (nie tylko z terenu LSSE), samorządy, instytucje otoczenia biznesu oraz ośrodki badawczo-naukowe.

W ramach Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego odbyły się m.in. spotkania w firmach będących partnerami klastra oraz warsztaty we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park jest 29 podmiotem, który dołączył do DKM. Strefa posiada tereny inwestycyjne w 48 lokalizacjach Polski południowo – zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie Czech i Niemiec. Obszar WSSE to blisko 3 tys. ha, w tym 1,3 tys. ha  jest wciąż dostępnych dla potencjalnych inwestorów. Podobnie jak w przypadku Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w WSSE istnieje wiele firm z branży motoryzacyjnej. Stworzyły one ok. 18 tys. miejsc pracy, zrealizowały 65 inwestycji i zainwestowały ok. 9,8 mld zł.

 

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA