PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Drugi przetarg na ruiny Pałacu Paca

  • Autor: PAP
  • 17 maj 2012 09:16

Starostwo Powiatowe w Suwałkach ogłosiło drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości - ruin Pałacu Paca wraz z przyległym terenem w Dowspudzie (woj. podlaskie). Jednym z warunków transakcji jest przystosowanie przez inwestora obiektu do celów turystycznych, wypoczynkowych i konferencyjnych. Jak informowaliśmy wcześniej, pierwszy przetarg nie odbył się z powodu braku chętnych.

REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Suwałkach ogłosiło w lutym tego roku pierwszy przetarg na posiadłość o powierzchni 21 hektarów, obejmującą m.in. 10-hektarowy stary park wokół ruin, znajdujący się nad rzeką Rospudą. Starostwo chciało za obiekt 3 mln zł. Przetarg nie doszedł do skutku.

Cena wywoławcza w drugim przetargu wynosi 1,57 mln zł. Przetarg ten odbędzie się 25 lipca tego roku. Do tego czasu zainteresowani powinni wpłacić 80 tys. zł wadium.

Władze powiatu suwalskiego podjęły decyzję o sprzedaży obiektu, bo starostwo samo nie jest w stanie zająć się jego remontami czy odbudową. W urzędzie przygotowano dokumentację techniczną, wskazującą sposób zagospodarowania ruin oraz terenu wokół nich. Według projektu najpierw trzeba wydać ok. 4 mln zł na zabezpieczenie ruin przed degradacją i remont piwnic pałacu. Dopiero potem inwestor będzie mógł przystąpić do odbudowy zabytku.

Pałac powstał w latach 1820-1827. Wybudował go bogaty generał wojsk polskich i napoleońskich, hrabia Ludwik Michał Pac. Kiedy wyemigrował, carski rząd skonfiskował jego dobra. Kolejni zarządcy nie dbali o obiekt, który dzisiaj praktycznie nie istnieje. Z zabudowań pałacu zachowała się jedynie tzw. wieża bociania i niewielki budynek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA