PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duże możliwości dla deweloperów powierzchni komercyjnej w Zabrzu

  • Autor: PAP
  • 27 cze 2012 08:53

Duże możliwości dla deweloperów powierzchni komercyjnej w Zabrzu

Centrum nowych technologii, ośrodek konferencyjny czy hotel z funkcjami spa i fitness - m.in. takie obiekty mogą stanąć na dwóch działkach o powierzchni ok. 36 tys. mkw. oraz 38 tys. mkw. obok powstającego w Zabrzu stadionu im. Ernesta Pohla. O ofercie gruntów dla inwestorów przedstawiciele miasta i miejskiej spółki Stadion w Zabrzu poinformowali podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

"Szukamy operatora, który powie, że w tym miejscu taki, a taki biznes domknie się finansowo. () Rozmowy już się toczą" - wyjaśnił prezes "Stadionu w Zabrzu" Tadeusz Dębicki.

Pierwszy z tych terenów to obecne nieużytki zlokalizowane za budynkiem klubowym - obramowane ulicami Roosevelta i Piłsudskiego. Na drugim mieszczą się dziś boiska treningowe przylegające do ulic Damrota, Olimpijskiej i Chłopskiej.

"Nie mówimy w tej chwili, jakiego rodzaju działalność chcemy na terenach inwestycyjnych. Założenie jest takie, że funkcje komercyjne, jakie będą zlokalizowane w koronie stadionu nie mogą być dla niej konkurencją i odwrotnie" - podkreślił Dębicki.

Spółka i miasto nie wykluczają dzierżawy albo sprzedaży oferowanych gruntów. Szczególnie jednak preferowałyby pozyskanie partnera prywatnego, którego pomysł zapewniłby trwałe i długoterminowe zyski operatorowi stadionu. Choć bowiem miasto finansuje koszty budowy nowego stadionu, spółka"Stadion w Zabrzu" ma zagwarantować co najmniej pokrycie kosztów utrzymania obiektu.

Spółka - jako właściciel stadionu - będzie udostępniała obiekt należącemu w większości do miasta klubowi Górnik Zabrze. Głównymi źródłami wpływów spółki - po ok. 40 proc. - mają być przychody z dni meczowych oraz z najmu stadionowych powierzchni komercyjnych (ok. 9 tys. m kw.). 15 proc. ma pochodzić z praw do nazwy; reszta - z organizacji imprez na płycie lub koronie obiektu, najmu na konferencje, wystawy i inne imprezy czy opłat za zwiedzanie.

Przedstawiciele "Stadionu w Zabrzu" zachęcając do inwestowania na terenach przy nowym obiekcie przypomnieli, że atutami tego miejsca są m.in. połączenia komunikacyjne (bliskość Drogowej Trasy Średnicowej oraz autostrad A1 i A4), obszerny rynek (Zabrze - 180 tys. mieszkańców, aglomeracja - prawie 2 mln) oraz kapitał ludzki (45 uczelni w regionie, 180 tys. studentów, w tym jedna trzecia na kierunkach politechnicznych).

Budowa nowego stadionu w Zabrzu, na którym występować będą zawodnicy miejscowego klubu Górnik, ruszyła we wrześniu ub. roku. Jej pierwszy etap (trzy trybuny na 24 tys. miejsc) ma zakończyć się w kwietniu 2013 r. i kosztować 160 mln zł netto. Wtedy gotowe mają być dwupoziomowe, zadaszone trybuny na około 24 tys. miejsc z trzech stron boiska, podziemne parkingi na ok. 1,3 tys. miejsc oraz większa część strefy komercyjnej.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA