PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duże zmiany w Agencji Mienia Wojskowego

  • Autor: PAP
  • 02 paź 2015 08:09

Duże zmiany w Agencji Mienia Wojskowego Jeden z gruntów należących do AMW

Połączenie Wojskowej Agencji Mieszkaniowej z Agencją Mienia Wojskowego to nowe otwarcie; AMW zyska nowe uprawnienia, będzie mogła współpracować z przedsiębiorcami branży zbrojeniowej - podkreśla rzeczniczka AMW Małgorzata Weber.

REKLAMA

Obie agencje zostają połączone 1 października. "Budową żołnierskich mieszkań, sprzedażą niepotrzebnych wojsku nieruchomości, sprzętu i uzbrojenia zajmie się teraz jedna instytucja - Agencja Mienia Wojskowego" - powiedziała Weber. Zaznaczyła, ze choć nazwa pozostanie ta sama i nowa AMW będzie realizowała dotychczasowe zadania obu agencji, będzie też miała możliwość współpracy z przedsiębiorcami pracującymi na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

"Lepiej skoordynowana, łatwiejsza w nadzorze i pozbawiona dublujących się uprawnień agencja nie będzie już musiała konkurować w poszukiwaniu nabywców na oferowane nieruchomości. W portfolio nowej AMW znajdą się działki i obiekty należące wcześniej do obu podmiotów. Dzięki temu zasób nieruchomości nowej Agencji będzie jednym z największych w Polsce" - zaznaczyła rzeczniczka.

Do zadań AMW będzie też należało budowanie domów mieszkalnych, remontowanie budynków i lokali oraz związanej z nimi infrastruktury, a także wypłata świadczeń pieniężnych dla żołnierzy, na które Agencja będzie otrzymywać dotację budżetową. AMW będzie też mogła współpracować z przedsiębiorcami wykonującymi zadania w dziedzinie obronności związane z obrotem towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa.

"Agencja będzie realizować zadania zlecane przez ministra obrony i za jego zgodą nabywać sprzęt wojskowy i uzbrojenie, środki bojowe, techniczne i materiałowe oraz usługi w celu przekazania ich do użytkowania MON lub jednostkom podległym i nadzorowanym przez ministra" - przypomniała Weber.

Dzięki temu MON będzie mogło za pośrednictwem Agencji wspierać przedsiębiorstwa, które wypełniają zadania na rzecz bezpieczeństwa państwa. Wykaz takich podmiotów zostanie określony przez ministra obrony narodowej w uzgodnieniu z AMW.

Nowe regulacje pozwolą MON na udzielenie wsparcia sojusznikom na szczeblu międzynarodowym. Oprócz obrotu zupełnie nowym mieniem, do zadań AMW nadal będzie należała gospodarka sprzętem i uzbrojeniem uznanym przez resort obrony na zbędny. Zadaniem nowej Agencji będzie także przechowywanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA