PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duże zmiany w Agencji Mienia Wojskowego

  • Autor: PAP
  • 02 paź 2015 08:09

Duże zmiany w Agencji Mienia Wojskowego Jeden z gruntów należących do AMW

Połączenie Wojskowej Agencji Mieszkaniowej z Agencją Mienia Wojskowego to nowe otwarcie; AMW zyska nowe uprawnienia, będzie mogła współpracować z przedsiębiorcami branży zbrojeniowej - podkreśla rzeczniczka AMW Małgorzata Weber.

REKLAMA

Obie agencje zostają połączone 1 października. "Budową żołnierskich mieszkań, sprzedażą niepotrzebnych wojsku nieruchomości, sprzętu i uzbrojenia zajmie się teraz jedna instytucja - Agencja Mienia Wojskowego" - powiedziała Weber. Zaznaczyła, ze choć nazwa pozostanie ta sama i nowa AMW będzie realizowała dotychczasowe zadania obu agencji, będzie też miała możliwość współpracy z przedsiębiorcami pracującymi na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

"Lepiej skoordynowana, łatwiejsza w nadzorze i pozbawiona dublujących się uprawnień agencja nie będzie już musiała konkurować w poszukiwaniu nabywców na oferowane nieruchomości. W portfolio nowej AMW znajdą się działki i obiekty należące wcześniej do obu podmiotów. Dzięki temu zasób nieruchomości nowej Agencji będzie jednym z największych w Polsce" - zaznaczyła rzeczniczka.

Do zadań AMW będzie też należało budowanie domów mieszkalnych, remontowanie budynków i lokali oraz związanej z nimi infrastruktury, a także wypłata świadczeń pieniężnych dla żołnierzy, na które Agencja będzie otrzymywać dotację budżetową. AMW będzie też mogła współpracować z przedsiębiorcami wykonującymi zadania w dziedzinie obronności związane z obrotem towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa.

"Agencja będzie realizować zadania zlecane przez ministra obrony i za jego zgodą nabywać sprzęt wojskowy i uzbrojenie, środki bojowe, techniczne i materiałowe oraz usługi w celu przekazania ich do użytkowania MON lub jednostkom podległym i nadzorowanym przez ministra" - przypomniała Weber.

Dzięki temu MON będzie mogło za pośrednictwem Agencji wspierać przedsiębiorstwa, które wypełniają zadania na rzecz bezpieczeństwa państwa. Wykaz takich podmiotów zostanie określony przez ministra obrony narodowej w uzgodnieniu z AMW.

Nowe regulacje pozwolą MON na udzielenie wsparcia sojusznikom na szczeblu międzynarodowym. Oprócz obrotu zupełnie nowym mieniem, do zadań AMW nadal będzie należała gospodarka sprzętem i uzbrojeniem uznanym przez resort obrony na zbędny. Zadaniem nowej Agencji będzie także przechowywanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA