PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwie firmy chcą wejść do Tarnobrzeskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 01 lip 2015 14:15

Dwie firmy chcą kupić dwie nieruchomości w podstrefie Łapy (Podlaskie) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. W środę otwarto przetargowe oferty - poinformował PAP Piotr Mikiera z zarządzającej strefą Agencji Rozwoju Przemysłu.

REKLAMA

Łącznie mają być sprzedane dwie nieruchomości o powierzchni 2,2 ha. Pierwsza ma powierzchnię ponad 1,13 ha (cena wywoławcza to 334 tys. zł netto) druga - 1,16 ha - (cena 342 tys. netto). Mikiera poinformował, że na każdą nieruchomość zgłosił się jeden chętny podmiot. Proponowane przez nich ceny są "wyższe" od wywoławczych.

Oferty przeszły ocenę formalno-prawną. W najbliższym czasie będą oceniane pod względem finansowym i ekonomicznym, do tego czasu strefa nie chce podawać informacji o ofertach przedsiębiorców. Wiadomo jedynie, że jedna firma jest z województwa podlaskiego, druga ma siedzibę w Warszawie.

Przetarg ma być rozstrzygnięty w najbliższych tygodniach. Przedsiębiorcy ubiegają się o zezwolenie na prowadzenie działalności oraz sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu. Jak wcześniej podawano, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, że można tam lokować obiekty przemysłowe i usługowe.

By zainwestować w Łapach firma musi zatrudnić minimum 35 osób, albo zainwestować 9 mln zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w podstrefie można lokować inwestycje o znacznym wpływie na środowisko naturalne, ale muszą mieć innowacyjny charakter. Można tam np. budować magazyny, składy, obiekty produkcyjno-usługowe.

Burmistrz Łap Urszula Jabłońska już przy ogłaszaniu obecnego przetargu mówiła PAP, że władze cieszą się z zainteresowania przedsiębiorców podstrefą, bo liczą na nowe miejsca pracy, tak bardzo potrzebne w mieście.

Gmina Łapy wspomaga przedsiębiorców i chce ich przyciągać, by dawali pracę mieszkańcom, bo sytuacja na lokalnym rynku pracy jest trudna. Kilka lat temu przestały działać dwa duże zakłady pracy (Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego), wskutek czego pracę straciło około tysiąca osób. Powstanie strefy ekonomicznej ma się przyczynić do poprawy sytuacji.

Obecnie podstrefa ekonomiczna w Łapach ma 11,9 ha. Powstała na terenie po byłej cukrowni. Na razie sprzedane są dwie z dziewięciu nieruchomości. Grunty nabyła jedna firma - Arka Druk z Białegostoku. Działa drukarnia, która zatrudnia 50 osób. Jak informowały wcześniej władze Łap, firma ta w ciągu najbliższych dwóch lat ma zatrudnić kolejnych 50 pracowników.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA