PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwie strefy zmienią granice

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2015 20:23

Rząd zmienił obszar Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park" oraz Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Rada Ministrów wydała rozporządzenia w tej sprawie podczas wyjazdowego posiedzenia we Wrocławiu.

REKLAMA

Jak poinformowano w komunikacie CIR, do obszaru strefy wałbrzyskiej zostanie włączone 317,85 ha, natomiast wyłączono z niej grunty o powierzchni 44,77 ha. Po zmianach całkowita powierzchnia Wałbrzyskiej SSE "Invest Park" wyniesie 2921,69 ha, czyli zwiększy się o 273,1 ha.

W komunikacie podkreślono, że znowelizowane przepisy rozporządzenia umożliwią większe tempo rozwoju inwestycji, szczególnie tych o charakterze innowacyjnym, które podnoszą konkurencyjność i tworzą nowe miejsca pracy.

Jak podano, jedną z takich inwestycji przeprowadzi Bombardier Transportation Polska sp. z o.o., która należy do światowego lidera w produkcji pociągów i samolotów. W jej czterech zakładach zlokalizowanych we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Warszawie zatrudnionych jest prawie tysiąc osób.

"Planowana nowa inwestycja dotyczy uruchomienia produkcji nowoczesnych karoserii dla bardzo szybkich pociągów najnowszej generacji. Do produkcji karoserii zostanie zastosowana - na skalę przemysłową - technologia spawania laserowego 3D pojazdów o ponadstandardowych gabarytach. Spółka planuje utworzyć dodatkowo co najmniej 100 nowych miejsc pracy przy nakładach inwestycyjnych w wysokości 114 mln zł. Inwestycja ma być zakończona w 2017 r." - napisano w komunikacie.

CIR podało, że jako druga zainwestuje w "Invest Parku" spółka Johnson Controls Polska. W skład tej grupy kapitałowej wchodzi pięć spółek. Obecnie Johnson Controls Polska sp. z o.o. posiada dwa zakłady produkcyjne w Świebodzinie (woj. lubuskie) i Skarbimierzu (woj. opolskie).

Poinformowano, że planuje ona zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń, linii technologicznych i wdrożenie nowoczesnych technologii. Będzie dodatkowo co najmniej 30 nowych miejsc pracy przy nakładach inwestycyjnych w wysokości co najmniej 45 mln zł.

Natomiast do obszaru Kamiennogórskiej SSE Małej Przedsiębiorczości zostaną włączone grunty o powierzchni 19,78 ha. Jednocześnie strefa zostanie pomniejszona o 59,4 ha. Dokonano także korekty obszaru strefy o 0,12 ha, która obejmie podstrefy Kamienna Góra (kompleks 2), Ostrów Wielkopolski (kompleks 4) i Bolków (kompleks 1).

CIR poinformowało, że po zmianach obszar Kamiennogórskiej SSE Małej Przedsiębiorczości wyniesie 373,83 ha.

Jak napisano w komunikacie, włączenie do strefy nowych terenów w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze umożliwi realizację nowych inwestycji o innowacyjnym charakterze, ukierunkowanych na produkcję eksportową.

Poinformowano, że w perspektywie kilku lat oczekuje się zwiększenia miejsc pracy do ok. 750, przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ok. 245 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA