PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Działki przy ul. Rakowickiej w Krakowie gotowe na sprzedaż

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 wrz 2013 19:48

Jeden z ostatnich dostępnych terenów inwestycyjnych w centrum Krakowa trafi pod młotek jeszcze w tym roku. Krakowski Oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawi na przetarg trzy z czterech obszarów położonych przy ul. Rakowickiej o łącznej powierzchni blisko 3 ha. Sprzedaż ostatniej, ponad półhektarowej z działek przewidziana jest w 2014 roku.

REKLAMA

Teren przy ul. Rakowickiej w Krakowie trafia na rynek. Do rywalizacji o trzy wydzielone obszary, na które składa się sześć działek o łącznej powierzchni 2,98 ha będzie można przystąpić jeszcze w tym roku.

Działki usytuowane są w biznesowo-komercyjnej części Krakowa tzw. „Nowym Mieście" w niedalekim sąsiedztwie Dworca Głównego, gmachów Uniwersytetu Ekonomicznego, Muzeum Armii Krajowej i Opery Krakowskiej, kilka minut spacerem od Rynku Głównego. Odpowiednie połączenie zapewnia jedna z głównych arterii miasta Al. 29 Listopada, która prowadzi w kierunku Kielc, Radomia i Warszawy oraz ul. Rakowicka i Wita Stwosza - fragment obwodnicy Starego Miasta, który prowadzi do Ronda Mogilskiego - ważnego węzła komunikacyjnego.

Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obszar, na którym zlokalizowana jest nieruchomość oznaczony jest jako „Tereny centrum miejskiego - Nowe Centrum". Według rejestru gruntów nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Bi - inne tereny zabudowane. W ramach realizacji projektu „Nowe Miasto" w ostatnich latach w pobliżu powstały między innymi: Krakowskie Centrum Komunikacyjne, Galeria Krakowska, kompleks biurowy, czterogwiazdkowy hotel, miejsca parkingowe na 1400 pojazdów na płycie nad peronami dworca PKP, przebudowany plac kolejowy, zespół apartamentowców pomiędzy ulicami: Warszawską i Pawią.

Na sąsiednich działkach realizowana jest inwestycja pod nazwą „Apartamenty Novum", która zgodnie z planami zakończy się wybudowaniem 10 budynków o łącznej liczbie blisko 1100 mieszkań z miejscami parkingowymi. Usługi towarzyszące obejmować mają powierzchnię biurową, hotelową i kawiarnie. Nieruchomość przy ul. Rakowickiej, która trafi pod młotek do końca 2013 roku może się więc okazać dobrą okazją dla inwestorów poszukujących atrakcyjnych działek zlokalizowanych w centrum Krakowa.

93 proc. zysku ze sprzedaży tego terenu trafi na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA