PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dziewięć nowych projektów inwestycyjnych z USA na terenie Polski

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2015 17:28

Dziewięć nowych projektów inwestycyjnych z USA na terenie Polski Fot. Fotolia

Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych udało się pozyskać dziewięć nowych projektów inwestycyjnych z USA; gdy zostaną zrealizowane, w Polsce powstanie 1,5 tys. nowych miejsc pracy - podała PAIiIZ.

REKLAMA

Przedstawiciele Agencji zakończyli niedawno misję inwestycyjną do USA.

Wśród nowych, potencjalnych inwestorów jest pięciu, którzy debiutują na polskim rynku. Agencja nie podaje jednak szczegółów, o jakie firmy chodzi.

Jak podała PAIiIZ, jej przedstawiciele prowadzili negocjacje z decydentami, przedstawicielami otoczenia biznesu oraz potencjalnymi inwestorami z sektora finansowego, spółkami technologicznymi i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów badań i rozwoju w Polsce. Rozmowy toczyły się m.in. w Filadelfii, Nowy Jorku, Bostonie, Chicago.

USA jest krajem, z którego pochodzi najwięcej inwestycji obsługiwanych przez Agencję. Obecnie PAIiIZ wspiera ponad 30 amerykańskich projektów. Jednym z inwestorów z USA, który właśnie przyjął ofertę wsparcia, jest SolarWinds. Ten amerykański dostawca oprogramowania utworzy w Krakowie swoje strategiczne biuro badawczo-rozwojowe, gdzie zatrudnienie docelowo znajdzie 300 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA