PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2015: Czas na nową ofertę dla inwestorów

  • Property News
  • 22 kwi 2015 14:58

EEC 2015: Czas na nową ofertę dla inwestorów Sesja Atrakcyjność inwestycyjna, Europejski Kongres Gospodarczy 2015

Już nie system zachęt, ale cały zestaw czynników, dzięki którym uda się namówić inwestorów do wyboru lokalizacji na terenie naszego kraju, zadecyduje o przyszłości polskiej gospodarki - tłumaczą uczestnicy panelu "Atrakcyjność Inwestycyjna" zorganizowanego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

Według uczestników panelu  kluczowe znaczenie dla inwestorów mają czynniki makroekonomiczne jak np. system podatkowy w danym kraju, dostępność pomocy publicznej, rynek pracy i czynniki związane z samą nieruchomością, takie jak skomunikowanie czy infrastruktura.

- Samorządy zrobiły na przestrzeni lat w tej dziedzinie olbrzymi postęp. Mamy tereny doskonale przygotowane pod inwestycje - uważa Andrzej Zdebski, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Szef IPH podał przykład oferty 100 ha gruntów po hucie Sędzimira w Krakowie. Mimo coraz lepszych terenów inwestycyjnych Polska musi poradzić sobie z rosnącą konkurencją innych państw. 

- Największą naszą słabością jest mocno niedoskonały system prawa, m.in. pakiet przepisów związanych z prawem budowlanym - mówi Andrzej Zdebski.

Paweł Tynel, partner w EY, zwrócił uwagę na dziedziny, w których to Polska powinna skutecznie rywalizować z innymi krajami regionu. - Dla inwestorów ogromne znaczenie mają trzy czynniki: stabilność i przejrzystość w działaniu, rynek wewnętrzny i wzrost produktywności - powiedział. 

Działania w tym zakresie mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania naszym krajem ze strony globalnych inwestorów.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA