PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2015: Rewitalizacja wymaga ścisłej współpracy rządu, samorządów i biznesu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 21 kwi 2015 18:02

EEC 2015:  Rewitalizacja wymaga ścisłej współpracy rządu, samorządów i biznesu Debata „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej” (fot. PTWP/Adam Kozak)

Pieniądze na rewitalizację polskich miast nie rozwiążą wszystkich problemów. Programy mogą się udać tylko wówczas, gdy będą wspólne dla rządu, samorządów i biznesu.

REKLAMA

W nowej perspektywie unijnej ogromne środki finansowe będą skierowana na rewitalizacją. Czy dzięki tym pieniądzom Polska się zmieni?

- Pieniędzy będzie dużo, ale w stosunku do skali potrzeb to i tak niewiele – podkreśla Radosław Stępień wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego i dodaje, że rewitalizacja musi być częścią szerszego działania całego państwa.

Gabriela Lenartowicz członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zwraca uwagę, że pieniądze na rewitalizację nie rozwiążą wszystkich problemów miast. - Ważne jest także zachowania proporcji – bo najpierw trzeba mieć pracę, a potem np. można myśleć o rozrywce, o ciekawym spędzaniu wolnego czasu – podkreśla Lenartowicz.

Jak zauważa Rafał Szczepański wiceprezes BBI Development SA wielki plan rewitalizacji może się udać tylko w przypadku ścisłej współpracy rządu, samorządów i biznesu. – Jeśli każdy będzie miał swój plan i nie będzie współdziałania to rewitalizacja się nie uda – mówi Szczepański.

Wiceprezes BBI Development dodaje, że sprawa nie jest łatwa, bo ze współpracą samorządów i przedsiębiorców ciągle nie jest dobrze. – Niby się o tym mówi, sugeruje, że tak trzeba, ale praktyka tak oczywista nie jest. A jeśli każdy będzie budował oddzielnie to efektów nie będzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA