PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2015: Rewitalizacja wymaga ścisłej współpracy rządu, samorządów i biznesu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 21 kwi 2015 18:02

EEC 2015:  Rewitalizacja wymaga ścisłej współpracy rządu, samorządów i biznesu Debata „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej” (fot. PTWP/Adam Kozak)

Pieniądze na rewitalizację polskich miast nie rozwiążą wszystkich problemów. Programy mogą się udać tylko wówczas, gdy będą wspólne dla rządu, samorządów i biznesu.

REKLAMA

W nowej perspektywie unijnej ogromne środki finansowe będą skierowana na rewitalizacją. Czy dzięki tym pieniądzom Polska się zmieni?

- Pieniędzy będzie dużo, ale w stosunku do skali potrzeb to i tak niewiele – podkreśla Radosław Stępień wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego i dodaje, że rewitalizacja musi być częścią szerszego działania całego państwa.

Gabriela Lenartowicz członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zwraca uwagę, że pieniądze na rewitalizację nie rozwiążą wszystkich problemów miast. - Ważne jest także zachowania proporcji – bo najpierw trzeba mieć pracę, a potem np. można myśleć o rozrywce, o ciekawym spędzaniu wolnego czasu – podkreśla Lenartowicz.

Jak zauważa Rafał Szczepański wiceprezes BBI Development SA wielki plan rewitalizacji może się udać tylko w przypadku ścisłej współpracy rządu, samorządów i biznesu. – Jeśli każdy będzie miał swój plan i nie będzie współdziałania to rewitalizacja się nie uda – mówi Szczepański.

Wiceprezes BBI Development dodaje, że sprawa nie jest łatwa, bo ze współpracą samorządów i przedsiębiorców ciągle nie jest dobrze. – Niby się o tym mówi, sugeruje, że tak trzeba, ale praktyka tak oczywista nie jest. A jeśli każdy będzie budował oddzielnie to efektów nie będzie.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA