PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: Rewitalizacja gruntów poprzemysłowych to kosztowny biznes

  • Autor: housemarket.pl
  • 12 maj 2016 09:19

EEC 2016: Rewitalizacja gruntów poprzemysłowych to kosztowny biznes Arkadiusz Hołda, właściciel firmy Holdimex

Inwestorzy coraz częściej dostrzegają potencjał terenów poprzemysłowych pod nowe projekty budowlane. Na Śląsku na powtórne zagospodarowanie czeka wiele tego rodzaju wolnych gruntów. Trzeba jednak pamiętać, że to bardzo kosztowny proces - mówi Arkadiusz Hołda, właściciel firmy Holdimex.

REKLAMA

Śląsk jest specyficznym terenem, pełnym szkód górniczych. - Często firmy, które wchodzą na teren Śląska zapominają, że metr kwadratowy wykonania budownictwa - zarówno mieszkaniowego, komercyjnego, jak i przemysłowego - jest dużo droższy. Trzeba zabezpieczać fundamenty przeciwko szkodom górniczym, czy tąpnięciom  - mówi Arkadiusz Hołda. - To samo dotyczy terenów przemysłowych. Firmy często zapominają o tym, że tego typu grunty mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi, a koszty usunięcia takiej ziemi są dzisiaj bardzo wysokie.

Więcej o roli rewitalizacji w kształtowaniu polityki mieszkaniowej na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pobde 2016-05-16 11:25:40
    Rynek jest jaki jest, te nieruchomości nie będą stały wiecznie, a jednak patrząc po cenach w JARTOM po prostu widać, że wiele okazji się nie pojawiło. Nie ma też co ukrywać, że najbliższy czas może wyglądać różnie, ale generalnie grunty są do przejmowania na dobrych warunkach.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA