PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2017: Drogi do inwestycji prowadzą do Polski

  • wnp.pl
  • 15 maj 2017 16:00

EEC 2017: Drogi do inwestycji prowadzą do Polski Sesja "Przede wszystkim inwestycje" podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Europa jest w tej chwili w dobrej sytuacji jeśli chodzi o inwestycje - strefa euro wyszła z kryzysu, a prezydent USA Donald Trump okazał się być dużą zaletą dla Europy - mówił Hadley Dean, prezes zarządu, Echo Polska Properties, podczas debaty "Przede wszystkim inwestycje" odbywającej się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

- Zaobserwowaliśmy to już w Holandii, we Francji i wydaje mi się, że gdyby Donald Trump był u władzy nie doszłoby też do Brexitu. Widzimy, że Europa stara się na nowo jednoczyć, a jeśli spojrzymy w tym kontekście na Polskę, to jest to naprawdę stabilny kraj, o dużej populacji ludzi niezwykle ciężko pracujących, chętnych do pracy, a więc jest to miejsce niezwykle atrakcyjne dla inwestorów zza granicy – oceniał Hadley Dean, którego zdaniem powinniśmy się skoncentrować przede wszystkim na tym co pozytywne.

- Chciałbym powiedzieć, że mamy naprawdę dużo szczęścia. Moglibyśmy graniczyć z Włochami, a mamy granice z Niemcami. To oznacza dużo kapitału, inwestycje które trafiają do Polski. To się przekłada na miejsca pracy- wskazywał Hadley Dean.

Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ ocenił, że można zdecydowanie powiedzieć, że mamy stabilną gospodarkę, a ci którzy mają co do tego wątpliwości na pewno je rozwieją jeżeli rozejrzą się po Europie, po innych krajach świata i zobaczą lokalne problemy ,z którymi muszą się mierzyć przedsiębiorcy.

- Uważam, że jako inwestorzy w Polsce absolutnie nie możemy narzekać na klimat inwestycyjny. Mamy ogrom szans, które można tutaj wykorzystać i które można przekuć na sukces. (…).Myślę, że cała Polska może poszczycić się tym, że mamy niezwykłych pracowników , niezwykle pracowitych, zdeterminowanych i głodnych sukcesu. To jest coś czego nie ma w Europie Zachodniej na taką skalę jak w Polsce. Jesteśmy jako inwestorzy beneficjentami tego, że mamy dostęp do takich pracowników. To samo ma miejsce na Śląsku – stwierdził Tomasz Domogała.

Przeczytaj całą relację z sesji EEC

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA