PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2017: Drogi do inwestycji prowadzą do Polski

  • wnp.pl
  • 15 maj 2017 16:00

EEC 2017: Drogi do inwestycji prowadzą do Polski Sesja "Przede wszystkim inwestycje" podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Europa jest w tej chwili w dobrej sytuacji jeśli chodzi o inwestycje - strefa euro wyszła z kryzysu, a prezydent USA Donald Trump okazał się być dużą zaletą dla Europy - mówił Hadley Dean, prezes zarządu, Echo Polska Properties, podczas debaty "Przede wszystkim inwestycje" odbywającej się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

- Zaobserwowaliśmy to już w Holandii, we Francji i wydaje mi się, że gdyby Donald Trump był u władzy nie doszłoby też do Brexitu. Widzimy, że Europa stara się na nowo jednoczyć, a jeśli spojrzymy w tym kontekście na Polskę, to jest to naprawdę stabilny kraj, o dużej populacji ludzi niezwykle ciężko pracujących, chętnych do pracy, a więc jest to miejsce niezwykle atrakcyjne dla inwestorów zza granicy – oceniał Hadley Dean, którego zdaniem powinniśmy się skoncentrować przede wszystkim na tym co pozytywne.

- Chciałbym powiedzieć, że mamy naprawdę dużo szczęścia. Moglibyśmy graniczyć z Włochami, a mamy granice z Niemcami. To oznacza dużo kapitału, inwestycje które trafiają do Polski. To się przekłada na miejsca pracy- wskazywał Hadley Dean.

Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ ocenił, że można zdecydowanie powiedzieć, że mamy stabilną gospodarkę, a ci którzy mają co do tego wątpliwości na pewno je rozwieją jeżeli rozejrzą się po Europie, po innych krajach świata i zobaczą lokalne problemy ,z którymi muszą się mierzyć przedsiębiorcy.

- Uważam, że jako inwestorzy w Polsce absolutnie nie możemy narzekać na klimat inwestycyjny. Mamy ogrom szans, które można tutaj wykorzystać i które można przekuć na sukces. (…).Myślę, że cała Polska może poszczycić się tym, że mamy niezwykłych pracowników , niezwykle pracowitych, zdeterminowanych i głodnych sukcesu. To jest coś czego nie ma w Europie Zachodniej na taką skalę jak w Polsce. Jesteśmy jako inwestorzy beneficjentami tego, że mamy dostęp do takich pracowników. To samo ma miejsce na Śląsku – stwierdził Tomasz Domogała.

Przeczytaj całą relację z sesji EEC

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA