PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fabryka za 90 mln zł na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 11 cze 2014 14:25

200 osób znalazło zatrudnienie w nowej fabryce mebli spółki Borne Furniture, która powstała w Gorzowie Wlkp. na terenach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę odbyło się oficjalne otwarcie zakładu. Inwestycja kosztowała ok. 90 mln zł.

REKLAMA

"Cieszy nas, że jest to przedsiębiorstwo produkcyjne () w związku z tym mamy w Gorzowie taką sytuację, że blisko 6 tys. osób jest pracownikami przedsiębiorstw przemysłowych" - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak. Prezydent zaznaczył, że w tych zakładach pracują nie tylko mieszkańcy miasta, ale także wielu ościennych miejscowości.

Jak poinformował członek zarządu Borne Furniture Sp. z o.o. Marek Krowicki, budowa zakładu rozpoczęła się w listopadzie 2012 r., a zakończyła blisko rok temu. Kolejne miesiące zajął rozruch technologiczny i osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych.

Koszt inwestycji to ok. 90 mln zł. Na działce o powierzchni 6 ha powstały hale produkcyjne i magazynowe wraz z częścią biurową i socjalną oraz całą infrastrukturą, a także wyposażeniem w nowoczesne maszyny i urządzenia techniczne do produkcji mebli i elementów meblowych.

"W gorzowskim zakładzie pracę znalazło około 200 osób. Tym samym łącznie z zakładem w pobliskim Barlinku, gdzie znajduje się siedziba Spółki, nasza firma zatrudnia pół tysiąca ludzi. Średnia płaca wynosi około 3 tys. brutto" - powiedział PAP Krowicki.

Zakład w Gorzowie Wlkp. wytwarza meble i elementy meblowe, których głównym odbiorcą jest sieć sklepów IKEA na całym świecie. Fabryka specjalizuje się w produkcji płyt stołowych.

Jak powiedział Krowicki, spółka zdecydowała się na Gorzów Wlkp. ze względu na położenie i dostępność dużych terenów pod inwestycje i oraz związane z tym możliwości dalszego rozwoju i rozbudowy jej zakładu.

"Dużą zachętą była oczywiście możliwość prowadzenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej, co wiąże się ze sporymi ulgami podatkowymi. Do dobrego funkcjonowania naszej fabryki niezbędne jest utrzymywanie kooperacji w wąskich zakresach, w których sami nie specjalizujemy się. Sądzę, że na lokalnym rynku znajdą się takie podmioty, które wykorzystają możliwość nawiązania z nami współpracy" - dodał Krowicki.

Borne Furniture Sp. z o. o. należy do niemieckiej firmy rodzinnej Klaus Borne Tuerenfabrik GmbH & Co. KG z siedzibą w Trierweiler, która posiada w polskiej spółce 100 proc. udziałów. Firma od kilkudziesięciu lat jest znana z produkcji drzwi i ościeżnic w Niemczech i Europie Zachodniej.

Inwestor rozpoczął działalność w Polsce w 2000 r. budując zakład produkcyjny w Barlinku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA