PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma Onduline zainwestuje w strefie ekonomicznej ok.12 mln zł

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2013 14:20

Prawie 12 mln zł zainwestuje firma Onduline Production na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie). Spółka zakupi linię technologiczną do produkcji elementów wykończeniowych do pokryć dachowych.

REKLAMA

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Dla firmy jest to już kolejne zezwolenie.

Spółka, która ma już zakład produkcyjny w mieleckiej strefie, zakupi linię technologiczną do produkcji elementów wykończeniowych do kompletnych systemów pokryć dachowych typu Onduvilla. Inwestycja spółki pozwoli zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 10 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku.

Onduline Production jest producentem lekkich bitumicznych pokryć dachowych oraz ściennych. Polska spółka jest członkiem koncernu Onduline Group, który działa na rynku od ponad 60 lat. Fabryka firmy w mieleckiej strefie działa od 2000 r.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

W 2013 roku ARP udzieliła już jedenastu zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości 163 mln zł i utworzenie ok. 250 miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA