PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma Walki zainwestuje w Wałbrzyskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 31 mar 2014 08:46

Firma Walki sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Przedsiębiorstwo zainwestuje 2,8 mln zł i zatrudni przynajmniej 10 osób.

REKLAMA

Jak poinformowała w piątek PAP Monika Korzewicz z Departamentu komunikacji WSSE Invest-Park, Walki sp. z o.o. będzie produkować we Wrocławiu zaawansowane technologicznie laminaty zawierające aluminium i papier.

"Firma zrealizuje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park"" w Podstrefie Wrocław nowe przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na rozbudowie istniejącego zakładu, w którym uruchomiona zostanie produkcja zaawansowanych laminatów zawierających aluminium oraz cienkie papiery. Pozwoli to na wprowadzenie na rynek nowych produktów m.in. opakowań dla branży spożywczej. Będzie to nowy produkt w portfolio spółki" - wyjaśniła Korzewicz.

Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,8 mln zł. oraz zatrudnienie co najmniej 10 pracowników i utrzymanie 32 dotychczasowych etatów. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca 2014 r. Jest to druga inwestycja Walki sp. z o.o. na terenie strefy. Pierwsze zezwolenie wydane zostało 19 grudnia 2012 r.

Obecnie firma Walki posiada w Polsce trzy fabryki i zatrudnia około 200 osób. Jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych produktów wielolaminatowych opartych na różnych rodzajach włókien, przeznaczonych do różnych zastosowań - od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po opakowania barierowe.

Grupa Walki posiada również zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Chinach. Zatrudnia w sumie około 900 pracowników. Jej roczna sprzedaż netto wynosi ponad 300 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA