PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Forte zainwestowało w Suwałkach. To największa fabryka w mieście

  • Autor: PAP
  • 12 kwi 2018 16:01

Forte zainwestowało w Suwałkach. To największa fabryka w mieście Fot. Fotolia

Spółka Forte wybudowała na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fabrykę płyt wiórowych, która w czwartek została uroczyście otwarta. Forte zainwestowało w nią dotąd 520 mln zł.

REKLAMA

Fabryka powstała na obrzeżach Suwałk. Zaczęła produkcję w lutym tego roku. To największa fabryka w tym mieście, która zatrudni 600 osób. Obecnie pracuje tam 240 pracowników.

Jak poinformował prezes Forte Maciej Formanowicz, w fabryce będą produkowane płyty nowej generacji, które zaspokoją potrzeby Forte do produkcji mebli w czterech zakładach w Polsce. Fabryka docelowo ma produkować 1500 metrów sześciennych płyty dziennie.

"Naszym zamierzeniem jest to, byśmy zużyli całą wyprodukowaną tutaj płytę w swoich fabrykach. To jest tak pomyślane, żebyśmy konsumowali całą wyprodukowaną płytę do produkcji mebli" - dodał Formanowicz.

Prezes Forte powiedział, że w tym momencie Forte będzie jedyną polską firmą w sektorze meblarskim, która będzie samowystarczalna, jeśli chodzi o zaopatrzenie w podstawowy materiał do produkcji.

Inwestycję realizuje spółka Tanne, zależna od Forte. Obok fabryki płyt wiórowych Tanne, powstała także nowa hala magazynowa, skąd płyty będą wysyłane do fabryk Forte. W ramach tego projektu jesienią 2019 roku zostanie otwarta w Suwałkach jeszcze następna fabryka mebli. W czwartek wmurowany został kamień węgielny pod jej budowę. W sumie Forte ma zainwestować w Suwałkach ponad 700 mln zł i zatrudnić ok. tysiąca osób.

"Jestem dumny z tego przedsięwzięcia także dlatego, że tworzymy nowe miejsca pracy i przyczyniamy się do rozwoju Suwałk i całego regionu" - powiedział Formanowicz.

Forte 1 września otworzy także w Suwałkach dwujęzyczne przedszkole dla dzieci swoich pracowników. Spółka uczestniczy również w programie klas patronackich w suwalskich szkołach technicznych. Uczniowie tych szkół mają trafiać do pracy w Forte. Po realizacji inwestycji do budżetu Suwałk ma wpływać z różnych podatków ok. 17 mln zł.

Formanowicz powiedział, że fabryka Tanne jest proekologiczna. Do powietrza nie są emitowane żadne zanieczyszczenia. Wszystkie są utylizowane. W fabryce jest jeden komin, z którego wydobywa się para wytwarzana w procesie suszenia wiórów, z których powstają płyty.

Forte to lider w Europie produkcji mebli "w paczkach". Spółka Forte ma w Polsce pięć fabryk zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku i Hajnówce. W 2017 r. grupa wyprodukowała 3,5 mln sztuk mebli (wartość sprzedaży - 1,096 mld zł). Produkty Forte trafiają do 40 krajów na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA