PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Frombork - nowe miasto na mapie polskich uzdrowisk?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 05 lut 2014 11:37

Frombork jest coraz bliżej uzyskania statusu uzdrowiska. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu pozytywnie zaopiniowała rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.

REKLAMA

- Oprócz Fromborka zgodę o starania na przyznanie takiego statusu dostały także pobliskie sołectwa - Bogdany i Ronin - mówił marszałek warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, który jest członkiem Komisji Wspólnej. - To ważna decyzja z punktu widzenia całego regionu, dlatego że rozszerzanie funkcji uzdrowiskowej najcenniejszych klimatycznie obszarów jest jednym z celów naszej strategii rozwoju - dodał marszałek.

Wniosek do Ministerstwa Zdrowia w sprawie potwierdzenia możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze obejmującym Frombork i okolice burmistrz tego miasta złożył już w marcu 2013 roku.

Gminie zależy na lecznictwie chorób ortopedyczno-urazowych, chorób reumatologicznych, chorób naczyń obwodowych i układu nerwowego. Ministerstwo przychyliło się do tego wniosku i uznało, że warunki środowiskowe, występujące naturalne surowce i klimat po wybudowaniu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego gwarantują możliwość prowadzenia leczenia, tym samym umożliwiają ubieganie się w przyszłości o status uzdrowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA