PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdyńskie Sea City otwiera się na inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 lip 2017 09:00

Śródmieście Gdyni ma się powiększyć o tereny zwalniane przez funkcje portowe, m.in. stocznię Nauta czy przedsiębiorstwo Dalmor. O tym, co miasto ma do zaoferowania inwestorom mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

REKLAMA

Śródmieście Gdyni jest najbliżej położone względem morza spośród polskich miast, a zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego uwzględniają rozwój na tym terenie różnych funkcji, w tym także sektora nieruchomości komercyjnych.

- Przystępujemy do zagospodarowywania w charakterze miejskim terenów zwalnianych przez funkcje portowe, m.in. przez stocznię Nauta czy przedsiębiorstwo Dalmor. Wszędzie tam zaprojektowaliśmy dzielnice wielofunkcyjne, w których znajdzie się miejsce dla handlu, usług, biur i zabudowy mieszkalnej. Każda z tych funkcji skorzysta z tej wyjątkowej atrakcji, jaką jest bezpośrednie sąsiedztwo morza - podkreśla Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

Jak zapewnia, plany, jakie zostały uchwalone na terenie tzw. Sea City dopuszczają inwestycje w handel wielkopowierzchniowy. Choć jak przyznaje, z punktu widzenia miasta, korzystne byłoby ulokowanie przy ulicach handlowych przedstawicieli marek z wyższej półki.

Nagranie zrealizowane podczas Targów ReDI, organizowanych przez Polską Radę Centrów Handlowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA