PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco przejęło Bellonę za 47 mln zł. Kupione tereny wykorzysta na nowe inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl/PAP
  • 21 cze 2011 09:37

Ghelamco przejęło Bellonę za 47 mln zł. Kupione tereny wykorzysta na nowe inwestycje

Jak informował jako pierwszy portal Propertynews.pl, Ghelamco przejęło spółkę Bellona wraz z portfolio nieruchomości tej firmy. Grunty te zamierza wykorzystać pod budowę nowych obiektów komercyjnych. Ghelamco podało dziś w komunikacie, że wartość transakcji opiewa na 47 mln zł.

REKLAMA

Podstawowym warunkiem realizacji projektu przez konsorcjum była gwarancja utrzymania działalności wydawniczej oraz stworzenie warunków jej dalszego dynamicznego rozwoju.

- Drugim zagadnieniem, nad którym będziemy pracować, jest optymalizacja portfolio nieruchomości, które znajdują się w aktywach wydawnictwa (...). Zrealizowana transakcja była unikalnym przykładem synergii stwarzającej warunki do rozwoju i dalszej działalności wydawnictwa oraz do najbardziej efektywnego zagospodarowania wszystkich zasobów spółki. Wielokrotne próby prywatyzacji Bellony pokazały, że nie ma na rynku takiego wydawnictwa, które miałoby know-how oraz środki konieczne do efektywnego zagospodarowania nieruchomości spółki. Brak było również inwestora - dewelopera, który chciałby się odpowiedzialnie zająć prowadzeniem działalności wydawniczej. Powołane Konsorcjum stworzyło taki podmiot - powiedział, cytowany w komunikacie, Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Bellona wydaje corocznie ok. 350 tytułów książkowych. Znajduje się w czołówce polskich firm wydawniczych, zarówno pod względem liczby tytułów, jak wielkości przychodów. Obok literatury historycznej, militarnej i technicznej rosnące znaczenie w ofercie wydawnictwa zdobywa beletrystyka, powieści historyczne, kryminały oraz albumy, kalendarze, bajki i inna literatura dziecięca, a także poradniki pomocne w życiu codziennym.

Ghelamco Group powstała w 1985 r. w Belgii. Początkowo skupiała się na budowie nieruchomości przemysłowych. Z czasem rozszerzyła swoją działalność o projekty biurowe oraz mieszkaniowe. Na początku lat 90. deweloper rozpoczął działalność w Polsce, a w roku 2005 wszedł na rynek rosyjski i ukraiński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA