PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco przejmuje nieruchomość na warszawskim Powiślu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 kwi 2014 17:14

Ghelamco przejmuje nieruchomość na warszawskim Powiślu

Spółka zależna od Ghelamco - Ghelamco GP 1 podpisała umowę kupna nieruchomości zabudowanej zlokalizowanej przy ul. Elektrycznej 2A w Warszawie. Kwotę ponad 10 mln złotych otrzyma dotychczasowy właściciel, firma Polimex-Mostostal.

REKLAMA

Powierzchnia nieruchomości to prawie 1 tys. mkw. Ghelamco przejmie także prawa własności posadowionego na gruncie budynku. Nieruchomość zlokalizowana jest w bliskiej odległości od Mostu Świętokrzyskiego i Centrum Nauki Kopernik.

Łączna wartość transakcji to 10,7 mln złotych, przy czym cena budynku to 5,6 mln złotych. Ghelamco przelało wcześniej na konto Polimeksu-Mostostalu 246 tys. złotych. Pozostała część kwoty, tj. 10,5 mln złotych została zapłacona z depozytu notarialnego na rachunek techniczny Polimeksu.

Ghelamco formalnie przejęło nieruchomość 9. kwietnia br.

- Na podstawie umowy sprzedaży, spółka zobowiązała się również do zawarcia umowy, na mocy której zostaną przeniesione na kupującą autorskie prawa majątkowe wraz z prawami zależnymi do projektów związanych z nadbudową budynku, będącego przedmiotem umowy sprzedaży - poinformował Polimex-Mostostal w komunikacie.

Sprzedaż budynku związana jest z porozumieniem zawartym z wierzycielami finansowymi umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego spółki Polimex-Mostotal.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ferdek 2014-04-11 14:38:03
    Budynek i tak do wyburzenia a na działce powstanie coś kompletnie innego a panowie z Polimexu się cieszą że im pewnie stanowiska obiecano przy budowie! :-)


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA