PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin Group zapowiada prawną batalię o działkę w Warszawie

 • Autor: Propertynews.pl
 • 12 cze 2013 12:32

Griffin Group zapowiada prawną batalię o działkę w Warszawie

W ubiegłym tygodniu w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie dotyczącej działki przy ul. 29 Listopada 5, której użytkownikiem jest obecnie Griffin Group. Na wniosek Miasta St. Warszawy odebrał on niemal nienaruszalne dotychczas prawo do jej użytkowania wieczystego. - Chociaż Griffin Group nie miała nic wspólnego z wyburzeniem stojących tam do 2011 r. koszar, ma utracić prawo użytkowania wieczystego. Nie godzi się z rolą ofiary sądowego rykoszetu i zapowiada prawną batalię - poinformowała firma.

REKLAMA

"Niegdyś stały tam carskie koszary, których wyburzenie w 2011 r. przez spółkę Parkview Terrace odbiło się szerokim echem. Rzecz w tym, że obecny właściciel nie miał nic wspólnego z rozbiórką budynku. Wskazuje natomiast, iż faktyczną przyczyną zniszczenia koszar jest działalność samego miasta. Formalne błędy, opieszałość i brak koordynacji na lata zahamowały proces inwestycyjny" - czytamy w informacji spółki.

- Urzędnicy miejscy powoływali się na zapisy planu zagospodarowania, który przestał obowiązywać. Na ich podstawie bezprawnie żądali zaleceń konserwatorskich, podczas gdy stołeczny konserwator zabytków nie chciał ich wydać. Miasto jest jednocześnie stroną umowy i organem, którego decyzje mają kluczowe znaczenie dla jej realizacji. Władze nie rozpatrzyły wniosku o przekształcenie użytkowania wieczystego we własność, chociaż miały taki obowiązek i wiążą się z tym przychody do budżetu. Jednocześnie, Griffin Group przejmując nieruchomość działała w zaufaniu do organów administracji, opierała się bowiem na uchwale Zarządu Gminy Warszawa Centrum z 2002, która wskazywała, że w przypadku niedotrzymania terminów zagospodarowania nastąpi nałożenie dodatkowej opłaty oraz wyznaczenie nowego terminu - wylicza Paweł Wołkanowicz, szef działu prawnego w Griffin Group. - Trudno oprzeć się wrażeniu, że po stronie urzędu od lat nikt nad tym procesem inwestycyjnym nie panuje.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

 • pilar 2013-06-14 09:45:23
  Gryffin to pieniadze z Izraela. Agresywnie graja na rynku ale może sądu w Warszawie nie skorumpują...?
 • Chytry Burzymurek 2013-06-13 10:38:13
  To jest klasyczna, podręcznikowa sytuacja naruszenia umowy o użytkowanie wieczyste, które powinno się skończyć przejęciem gruntu przez miasto. Jest dokładnie odwrotnie niż Griffin przedstawia w swoim komunikacie - działania sądu nie uderzają w zaufanie instytucji użytkowania wieczystego, ale skutecznie podkreślają istotę tego prawa.
 • lustiger62 2013-06-12 13:29:29
  Trudno żeby Griffin swoimi nieskazitelnymi rękami babrał się w wyburzenie i ewentualną wojnę z miastem , do tego potrzebna była konstrukcja prawna zakładająca w finale świadome wykorzystanie Parkviev w wyczyszczenie działki na 29 Listopada oraz jej przejęcie, kto tego nie widzi ten ślepy i głupi !!!!!!!!!!!!!!!!!!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA