PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin straci działkę w centrum Warszawy? Spółka komentuje wydarzenie

 • Autor: Propertynews.pl/gazeta.pl
 • 07 cze 2013 15:37

Griffin straci działkę w centrum Warszawy? Spółka komentuje wydarzenie

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok na spółkę Parkview Terrace, obecnie będącą podmiotem zależnym od Griffin Group - informuje gazeta.pl. Firma będzie musiała zwrócić działkę miejskiemu samorządowi. To efekt wyburzenia zabytkowych koszar bez posiadania ważnego pozwolenia na rozbiórkę.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w październiku 2011 roku. Firma Parkview Terrace rozebrała XIX-wieczne koszary, tłumacząc to tragicznym stanem technicznym budynku. Zignorowała przy tym nakaz wstrzymania prac wydany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Griffin Group planował zbudować na terenie nieruchomości budynki apartamentowe. Wyrok przekreśla te plany. Co więcej, dzisiejsza wartość działki to nawet 12 mln złotych. 

Propertynews.pl otrzymało w tej sprawie oficjalny komentarz prezesa zarządu Griffin Group, Przemysława Krycha, w sprawie wyroku sądu:

"Nieprawdą jest jakoby Griffin Group zdobyła decyzję o warunkach zabudowy tej działki.

Griffin Group nabyła spółkę Parkview rok po zburzeniu (w 2011) koszar przy ul. 29 Listopada 5 wraz z decyzją (wydaną w połowie 2012) o warunkach zabudowy wydaną poprzedniemu właścicielowi Parkview. Co ciekawe, wydana przez miasto decyzja o zabudowie uniemożliwia odtworzenie poprzedniego budynku koszarów, ponieważ nakazuje odsunięcie linii zabudowy o dwa metry od chodnika (ściana koszarów była na linii chodnika).

Władze Warszawy, już po złożeniu w sądzie wniosku o rozwiązanie użytkowania wieczystego działki przy ul. 29 Listopada, wydały spółce Parkview decyzję o warunkach zabudowy tej działki - w trakcie rozpatrywania wniosku przez sąd. 

Griffin Group uważa decyzję Sądu za niefortunną. Sąd nie zbadał wszystkich istotnych dla sprawy okoliczności. Grupa będzie dochodzić swojej racji w sądach wyższej instancji.

Prosimy o niewiązanie spółki Griffin Group z okolicznościami związanymi z wyburzeniem koszar w przeszłości." - podała firma.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mietek59 2013-06-21 21:45:59
  Urzędnicy warszawscy będą mieli problemy.Pan Krych to dobry prawnik,u jego boku prawników jeszcze kilku a bufetowa procesy decyzyjne w inwestycjach zostawiła.
  Urzędasy dowiedzieli się już kilka razy,że z Griffin bedzie po górę.
  Walić urzędasów.na bruk z niedouczonymi magistrami marketingu/bufetowa przyrosła o 7 tys,sztuk/
 • falstart 2013-06-14 14:50:32
  Pan Prezes Krycha w sposób klasyczny dał tylnej części ciała .
  Tym razem się nie udało , ale widać , po radosnej twarzy , że wszystko przed nim.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA