PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grunty pod projekty hotelarskie w Poznaniu czekają na inwestora

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 mar 2014 13:11

Spółka Wyborowa S.A. poszukuje kupców na tereny inwestycyjne położone nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Projekt zakłada podzielenie nieruchomości o powierzchni 70 tys. mkw. na kilka części, z których każda będzie miała określoną funkcję tak, aby razem tworzyły kompleks rekreacyjno-sportowy.

REKLAMA

Do 2013 roku na nieruchomości przy ulicy Komandoria nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu produkcję prowadziła Wyborowa S.A. W wyniku uchwalonej przez radnych zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która zakłada przekształcenie przeznaczenia nieruchomości z przemysłowego na rekreacyjno-sportowe, spółka musiała zakończyć produkcję w tym miejscu.

Aktualnie Wyborowa S.A. poszukuje kupców na tereny inwestycyjne w Poznaniu przy wsparciu firmy doradczej PwC, która specjalizuje się m.in. w doradztwie transakcyjnym dla sektora nieruchomości.

Podstawowym atutem działki jest jej atrakcyjna lokalizacja na popularnym wśród poznaniaków i nie tylko obszarze rekreacyjnym wokół Jeziora Maltańskiego. Nieruchomość znajduje się na północnym brzegu jeziora, które słynie z infrastruktury do uprawiania sportów wodnych, oraz w sąsiedztwie Parku Tysiąclecia.

Nieruchomość obejmuje obszar ponad 70 tys. mkw., na którym znajduje się obecnie 34 budynków przemysłowych oraz jeden budynek mieszkalny o łącznej powierzchni użytkowej blisko 35 tys. mkw. W ramach projektu stworzenia na tym terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego nieruchomość zostanie podzielona na mniejsze działki z określonym przeznaczeniem. W planach jest budowa następujących obiektów: cztero- lub pięciogwiazdkowego hotelu o powierzchni użytkowej od 20 do 30 tys mkw., spa & wellness centre o powierzchni użytkowej od1000 do 1500 mkw., kompleksu sportowego z kortami do tenisa, squasha, badmintona oraz przestrzenią wypoczynkową zawierającą sauny i jacuzzi, a takżę Domu Spokojnej Starości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA