PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grunty Polskiego Holdingu Obronnego idą na sprzedaż

 • Autor: Rzeczpospolita
 • 30 sie 2016 14:00

Grunty Polskiego Holdingu Obronnego idą na sprzedaż fot. Fotolia

Polski Holding Obronny (PHO), z którego wyłoniła się Polska Grupa Zbrojeniowa, wyprzedaje tereny po fabrykach dawnego Bumaru - podaje rp.pl.

REKLAMA

Pod młotek idą m.in. 7-hektarowa działka w śródmieściu Wrocławia oraz dwa prawie 16 ha tereny w Warszawie, a dokładnie – w Ursusie.

Holding ma w dyspozycji w sumie niemal 700 tys. mkw. poprzemysłowych terenów w dobrych lokalizacjach, przede wszystkim w dużych aglomeracjach. Teraz zaczyna robić z majątku użytek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • platnik podatków 2016-09-02 12:59:03
  Wykrakałem ;-(( W najbliższych dniach PSL przedstawi pakiet społeczny pod hasłem "Z myślą o rodzinie". Będzie to seria projektów ustaw z zakresu m.in. polityki rodzinnej i demograficznej oraz akcja zachęcająca młodych, którzy pracują za granicą do powrotu do kraju (to postulat Platformy z kampanii w 2007 r.).

  Ma ona zatrzymać falę emigracji zarobkowej ludzi młodych. - Młodzi nie będą wyjeżdżali masowo za granicę, jeśli ich sytuacja życiowa w kraju będzie stabilna. Muszą mieć mieszkanie i pracę - mówi "Rz" była minister pracy i wiceszefowa PSL Jolanta Fedak.

  Ludowcy proponują utworzenie rządowego programu "Ziemia za złotówkę", w ramach którego młodzi Polacy dostaną za bezcen działkę pod budowę domu. Nieruchomości miałyby trafić do osób, które zdecydują się wrócić do kraju z zagranicy albo zamiast wyjechać na saksy, założą tu rodzinę.  "Młodzi nie będą wyjeżdżali masowo za granicę, jeśli ich sytuacja życiowa w kraju będzie stabilna. Muszą mieć mieszkanie i pracę (...) Warunkiem otrzymania działki byłoby zobowiązanie, że w ciągu pięciu lat zbudują na niej dom. Całość zabezpieczałby weksel.
  Ziemia ma pochodzić z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych, do której należy niemal dwa miliony hektarów, z czego niewykorzystywanych jest ponad 300 tys. hektarów (najwięcej w województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim i warmińsko-mazurskim).
  – Skorzystają nie tylko młodzi, ale i gminy. Osiedlanie się tam wykształconych osób to zysk dla regionu – mówi Fedak.
  Program ruszyłby w gminach, w których do akcji osiedleńczej włączyłby się samorząd, pomagając np. w szybkim przekształceniu działek rolnych w budowlane i w ich uzbrajaniu.
 • platnik podatków 2016-09-02 12:18:40
  No proszę, tereny budowlane "idą pod młotek", a przecież w ramach "dobrej zmiany" spółki Skarbu Państwa miały je "przekazywać" pod "tanie" budownictwo czynszowe ... pewne wkrótce tylko Agencja Rolna SP będzie miała takie tereny do "przekazania" ... ciekawe kto wówczas zapłaci za ich uzbrojenie pod to "tanie" budownictwo? Odpowiedź na to pytanie już była (w "Rejsie"): "Pani zapłaci, pan zapłaci, społeczeństwo (tzn. aktualnie "suweren") zapłaci"...
 • nikt 2016-08-30 21:01:45
  Może po sprzedaży tam będzie coś się pozytywnego działo :) Bo oprócz Misiów to nic chyba się w PHO nie urodziło

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA