PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hektary na Podlasiu czekają na inwestorów

  • Autor: PAP
  • 16 maj 2016 14:15

Hektary na Podlasiu czekają na inwestorów fot. Fotolia

10,8 ha terenów pod inwestycje wystawiły łącznie w ostatnich dniach na sprzedaż samorządy Białegostoku i Łomży. Działki znajdują się w podstrefach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otwarcie przetargowych ofert - w lipcu.

REKLAMA

Grunty pod inwestycje w Białymstoku znajdują się obok Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT). Zostały uzbrojone w niezbędną infrastrukturę w ramach budowy parku.

Obecnie na sprzedaż wystawiono trzy nieruchomości przy BPNT. Dwie działki mają powierzchnię po ok. 1,3 ha (cena wywoławcza każdej to 2 mln zł netto). W poniedziałek ogłoszono przetarg na sprzedaż trzeciej działki o powierzchni 1,8 ha (cena wywoławcza 3 mln zł netto). Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk poinformowała, że na sprzedaż będą wystawiane kolejne działki.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prasowym prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, władzom miasta zależy na przyciąganiu kolejnych inwestorów, by powstawały nowe miejsca pracy. Na działkach w podstrefie mogą powstawać przedsięwzięcia produkcyjne i usługowe o innowacyjnym charakterze.

Łącznie przy BPNT powstało 23 ha gruntów pod inwestycje. Projekt był dofinansowany z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. 2,6 ha w 2014. r. kupiły tam dwie firmy, pozostałe ponad 20 ha włączono do podstrefy SSSE.

Pięć nieruchomości o łącznej powierzchni 6,4 ha jest również na sprzedaż w podstrefie Łomża. To kolejny przetarg na te nieruchomości, których ceny władze Łomży obniżały już dwa razy. Ostatnich obniżek - o 40 proc. - prezydent Łomży dokonał w marcu. Była to maksymalna obniżka cen, jaką dopuszcza ustawa o gospodarce nieruchomościami.

Teraz miasto Łomża chce sprzedać inwestorom działkę o powierzchni ponad 2,4 ha (cena wywoławcza ponad 1,3 mln zł netto) oraz cztery inne grunty o powierzchni ok. 1 ha każdy. Ceny wywoławcze po obniżkach wynoszą od 542,4 tys. zł do 573,7 tys. zł. netto.

Suwalska SSE to - po poszerzeniu jesienią 2015 r. - 635 ha pod inwestycje w siedmiu podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim. W strefie działa 96 firm, które zatrudniają 8,9 tys. osób. Łącznie przedsiębiorstwa te zainwestowały ponad 2,5 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA