PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Idą lepsze czasy dla Służewca

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 gru 2016 13:02

Warszawska dzielnica Służewiec ma szansę na zmianę wizerunkową. Trwają prace, aby poprawić komunikację z biurowym molochem i dodać mu więcej przyjaznej, zielonej przestrzeni. O tym, co dzieje się obecnie i jakie są plany dla tej części miasta mówi Karina Koziej ze Stowarzyszenia Lepszy Służewiec.

REKLAMA

Największym problemem Służewca jest z jednej strony transport, z drugiej zaś brak terenów zielonych. – mówi Karina Koziej ze stowarzyszenia Lepszy Służewiec. Biorąc pod uwagę, że codziennie do pracy musi tu dojechać 80 tys. osób, namawiamy miasto do zastosowania nowych rozwiązań, jak np. poprowadzenie linii tramwajowej do Metra Wilanowska, wprowadzenie bus-pasów, ale i usprawnienie komunikacji drogowej wewnątrz Służewca - wylicza.

Jak tłumaczy, Stowarzyszenie Lepszy Służewiec łączy interesy zarówno mieszkańców jak i pracowników, którzy codziennie dojeżdżają do biur. -  Ostatnie miesiące to praca nad organizacją ruchu wokół ulicy Marynarskiej. Dzięki rozmowom z przedstawicielami miasta udało nam się powstrzymać plany zamknięcia ul. Postępu i przyjęcia rozwiązań zapewniających dostępność tej ulicy przez cały czas remontu.

Obecnie prowadzone są prace nad budżetem partycypacyjnym. - Chcemy, aby powstał park linearny w rejonie ulic Konstruktorskiej i Domaniewskiej wokół nieczynnych bocznic kolejowych. Chcielibyśmy, aby Służewiec biurowy przestał  mieć charakter tylko biurowy. Już teraz dzięki temu, że budowanych jest więcej inwestycji mieszkaniowych, dzielnica nie zamiera po godz. 17-tej - mówi Karina Koziej.

Lepszy Służewiec to stowarzyszenie, które skupia pracowników biurowców, najemców oraz właścicieli i zarządców nieruchomości, a także mieszkańców Służewca. Wszystkie te grupy postanowiły połączyć swoje siły na rzecz poprawy warunków pracy i życia na tym obszarze. Celem stowarzyszenia jest m.in. rozwiązanie problemów komunikacyjnych dotykających ten obszar miasta, poprawa jakości przestrzeni publicznej oraz promocja inicjatyw o charakterze miastotwórczym, które ożywią Służewiec Biurowy także po godzinach pracy.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Smn 2016-12-25 23:44:50
    Brakuje terenów zielonych a miejsca te nieliczne które jeszcze się uchowały są przeznaczone pod kolejną zabudowę np trójkąt Cybernetyki-Obrzeżna-Rzymowskiego (!)

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA