PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IMS likwiduje zakład w Szczytnie

  • Autor: PAP
  • 09 sty 2014 17:15

Słaba sprzedaż mebli, szczególnie na rynku niemieckim, który miał być głównym odbiorcą produkcji, jest przyczyną likwidacji zakładu FS Favorit Furniture w Szczytnie - poinformował dyrektor grupy IMS Sean Hassett, do której należy spółka. Pracę ma stracić 419 osób.

REKLAMA

Na zwołanej w czwartek konferencji prasowej w siedzibie FS Favorit Furniture Artur Rokicki z kierownictwa spółki powiedział, że decyzja o likwidacji zakładu w Szczytnie zapadła 3 stycznia.

"Podjęto taką decyzję z uwagi na niepowodzenie w sprzedaży produktów na rynkach niemieckim i francuskim. Likwidacja zakładu potrwa około 4 miesięcy, choć nie wykluczamy, że produkcja zostanie wygaszona już pod koniec marca" - podkreślił Rokicki. Dodał, że wszelkie zobowiązania wobec pracowników, wynikające z procedury likwidacji działalności, zostaną im wypłacone.

Dyrektor do spraw operacyjnych grupy IMS (która jest właścicielem szczycieńskiej spółki) Sean Hassett dodał, że zakład w Szczytnie od 4 lat przeżywał kłopoty finansowe. "Wspieraliśmy tę spółkę, szukaliśmy nowych rynków zbytu produktów, inwestowaliśmy w nowe technologie, ale te działania nie przyniosły rezultatu" - wyjaśnił.

Podkreślił, że IMS nie planuje przeniesienia produkcji ze Szczytna do innych zakładów należących do grupy. "Produkcja tych mebli nie jest rentowna, już wcześniej podjęliśmy decyzję o wycofaniu niektórych przestarzałych produktów" - dodał.

Kierownictwo grupy IMS ma rozmawiać z samorządowcami i wojewodą warmińsko-mazurskim na temat likwidacji zakładu i losu pracowników. Hassett pytany o to, jakie są oczekiwania IMS i jakie pieniądze mogłyby uratować zakład w Szczytnie odpowiedział, że "koszty utrzymania produkcji choćby w 50 proc. są tak wysokie, że raczej samorządowcy nie mogliby w takim zakresie pomóc". Nie podał jednak konkretnej kwoty, ani wysokości strat, jakie spółka miałaby ponosić przez ostatnie miesiące.

Podkreślił, że ogłoszenie likwidacji zakładu odbyło się dopiero kilka dni temu, więc na razie żaden zainteresowany ewentualnym przejęciem spółki inwestor się nie zgłosił.

"Byłbym szczęśliwy, gdyby taki inwestor się znalazł" - podkreślił Hassett.

Po konferencji prasowej kierownictwa spółki, z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele Solidarności działającejw zakładzie w Szczytnie oraz przedstawiciele zarządu regionu warmińsko-mazurskiego NSZZ "Solidarność".

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA