PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Invest Park wraca do Opola

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2017 07:16

Invest Park wraca do Opola Fot. Fotolia

W Opolu, po ponad rocznej przerwie, w piątek otwarto biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park.

REKLAMA

Obecna na uroczystości Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podkreśliła rolę WSSE dla rozwoju tych części województwa, które do tej pory miały problem ze ściągnięciem do siebie inwestorów.

"Strefy miały początkowo na celu redukcję bezrobocia i tworzenie nowych miejsc pracy. Powoli ta formuła się wyczerpuje. Nie mówimy tu już o Opolu, gdzie bezrobocie wynosi zaledwie 4 proc., a o oddziaływaniu na Brzeg, Kluczbork, Prudnik. Zarządy stref nie będą się też ograniczały do ściągnięcia inwestorów, ale także do obsługi firm, które już na terenie stref się znajdują" - podkreśliła wiceminister.

Emilewicz zapewniła, że zgodnie z planowanymi przez rząd zmianami, strefy ekonomiczne staną się bardziej otwarte dla małych i średnich firm. "Specjalne strefy ekonomiczne staną się gościnne nie tylko dla dużych firm, gigantów - z których też się cieszymy, ale także dla mniejszych przedsiębiorców, których w regionie opolskim jest szczególnie dużo" - dodała.

Opolska podstrefa WSSE obejmuje osiemset hektarów, z czego trzysta jest już zagospodarowanych. Na jej terenie działają 34 przedsiębiorstwa z różnych branż. Biuro WSSE w Opolu działało od 2014 do 2016 roku. Decyzją zarządu Invest Park w połowie ubiegłego roku zostało zamknięte, a jego pracownicy zwolnieni. W otwartym na nowo biurze będą pracowały dwie osoby: były dziennikarz opolskiej mutacji Gazety Wyborczej Szczepan Wojdyła oraz były doradca prezydenta Opola ds. kontaktów ze środowiskami akademickimi Bartłomiej Machnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA