PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestor projektu Siewierz Jeziorna z partnerem do inwestycji

 • Autor: Propertynews.pl
 • 13 mar 2015 12:55

Inwestor projektu Siewierz Jeziorna z partnerem do inwestycji

Chmielowskie Sp. z o.o. – Inwestycja giełdowej spółki Alta i właściciel nieruchomości zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna, zawarła przedwstępną warunkową umowę sprzedaży dwóch działek budowlanych na terenie inwestycji firmie Murapol S.A.

REKLAMA

Umową objęte zostały działki o obszarze 0,2187 ha, na których nabywca zbuduje dwa wielorodzinne budynki mieszkalne o powierzchni użytkowej mieszkalnej co najmniej 2 500 m kw. Będzie miał również pierwszeństwo nabycia działek w kolejnych kwartałach inwestycji o powierzchni mieszkalnej 8 000 mkw.

- Założeniem przedsięwzięcia Siewierz Jeziorna, miejsca do życia i pracy dla około 10 tys. ludzi, jest współdziałanie z zewnętrznymi firmami, które dostrzegają potencjał w realizacji inwestycji w dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Jestem przekonany, że współpraca z Murapol S.A. przełoży się na obopólny sukces i przyciągnie do projektu kolejnych partnerów - komentuje Robert Jacek Moritz, prezes Alta S.A.

Podpisana umowa przedwstępna to ważny etap rozwoju inwestycji, której biznesowa koncepcja opiera się na sprzedaży wydzielonych geodezyjnie i uzbrojonych działek budowlanych zewnętrznym deweloperom.

Do zadań inwestora należy m.in. projektowanie i niwelacja terenu, ułożenie sieci, wykonanie dróg i chodników, budowa parkingów, doprowadzenie mediów do wydzielonych działek, ale także troska o charakter miejsca, przestrzenie wspólne dla mieszkańców, parki, skwery, place miejskie.

Tak przygotowane nieruchomości sprzedawane są następnie deweloperom, którzy mogą zbudować na nich budynki mieszkaniowe, także z funkcjami handlowymi, a docelowo również budynki biurowe i przemysłowe, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, kodem architektonicznym i przyjętą koncepcją urbanistyczną.

- Współpraca przy projekcie Siewierz Jeziorna ma przekonać deweloperów do tego, że budowanie według koncepcji nowego urbanizmu, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju stanowi realną szansę na osiągniecie biznesowego sukcesu i jest dużo bardziej opłacalne. Doskonalszy, wysokiej jakości produkt, głównie w kontekście jakości życia w dobrze zorganizowanej przestrzeni, to większy zysk dla firm i dla mieszkańców - przekonuje Robert J. Moritz, prezes Alta S.A.

Siewierz Jeziorna to projekt długofalowy, obliczony na ponad 20 lat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Audyt kosztorysowy 2015-03-13 13:42:18
  Biuro kosztorysowe - Lider w branży zaprasza do współpracy w zakresie audytu możliwości zastosowań zamiennych materiałów cenotwórczych, które mogą wpłynąć ekonomicznie na koszt inwestycji.

  Więcej szczegółów i informacji udzieli:

  Tomasz Jurkowski
  tel. 602 785 472
  tjurkowski@techbud.waw.pl


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA