PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy z branży AGD lubią Łódzkie

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2015 21:30

Inwestorzy z branży AGD lubią Łódzkie Fot. Shutterstock

W Łódzkiem w sektorze AGD działa ponad 40 firm, które zatrudniają ponad 5 tys. osób. Połowa z tych firm funkcjonuje na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - wynika z informacji przekazanych PAP przez jej rzecznika Marcina Kwintkiewicza.

REKLAMA

Prezes strefy Tomasz Sadzyński dodał, że od czterech lat co roku w ŁSSE przybywa 2-3 nowych inwestorów. Zwrócił też uwagę, że w regionie łódzkim działają "wielcy gracze sektora AGD", np. Bosh Siemens czy Indesit z grupy Whirlpool, a także dziesiątki firm, które są poddostawcami tej branży. Wiele z nich funkcjonuje w ŁSSE.

Zarówno Sadzyński, jak i Kwintkiewicz, uczestniczyli w III Międzynarodowym Forum Producentów AGD, które odbyło się w środę w Pabianicach k. Łodzi. Rozmawiano na nim m.in. o dalszym rozwoju tej branży w regionie łódzkim.

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że wiele nowych inwestycji zapowiadanych przez dużych wytwórców AGD na terenie woj. łódzkiego to inwestycje w badania i rozwój. Powstają biura badawczo-rozwojowe, ważnym trendem jest lokowanie w Łodzi centrów usług wspólnych.

Jak informował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień, fundusze unijne w bieżącej perspektywie w dużym stopniu przeznaczane będą na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie badań nowych technologii zamawianych przez firmy branży AGD.

W Polsce działa obecnie 27 fabryk sprzętu AGD. Według CECED (Związek Pracodawców AGD Polska) firmy tej branży zatrudniają w kraju 22 tys. osób i osiągają łączny przychód 18,5 mld zł. Regionalnie produkcja ulokowana jest w pięciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, podkarpackim i podlaskim.Forum Producentów AGD zostało zainicjowane w 2013 r. przez firmę Mller - Dielila Logistik Polska. Partnerem tegorocznego jest ŁSSE.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 18 lat istnienia wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości prawie 12,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA