PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy z branży AGD lubią Łódzkie

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2015 21:30

Inwestorzy z branży AGD lubią Łódzkie Fot. Shutterstock

W Łódzkiem w sektorze AGD działa ponad 40 firm, które zatrudniają ponad 5 tys. osób. Połowa z tych firm funkcjonuje na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - wynika z informacji przekazanych PAP przez jej rzecznika Marcina Kwintkiewicza.

REKLAMA

Prezes strefy Tomasz Sadzyński dodał, że od czterech lat co roku w ŁSSE przybywa 2-3 nowych inwestorów. Zwrócił też uwagę, że w regionie łódzkim działają "wielcy gracze sektora AGD", np. Bosh Siemens czy Indesit z grupy Whirlpool, a także dziesiątki firm, które są poddostawcami tej branży. Wiele z nich funkcjonuje w ŁSSE.

Zarówno Sadzyński, jak i Kwintkiewicz, uczestniczyli w III Międzynarodowym Forum Producentów AGD, które odbyło się w środę w Pabianicach k. Łodzi. Rozmawiano na nim m.in. o dalszym rozwoju tej branży w regionie łódzkim.

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że wiele nowych inwestycji zapowiadanych przez dużych wytwórców AGD na terenie woj. łódzkiego to inwestycje w badania i rozwój. Powstają biura badawczo-rozwojowe, ważnym trendem jest lokowanie w Łodzi centrów usług wspólnych.

Jak informował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień, fundusze unijne w bieżącej perspektywie w dużym stopniu przeznaczane będą na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie badań nowych technologii zamawianych przez firmy branży AGD.

W Polsce działa obecnie 27 fabryk sprzętu AGD. Według CECED (Związek Pracodawców AGD Polska) firmy tej branży zatrudniają w kraju 22 tys. osób i osiągają łączny przychód 18,5 mld zł. Regionalnie produkcja ulokowana jest w pięciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, podkarpackim i podlaskim.Forum Producentów AGD zostało zainicjowane w 2013 r. przez firmę Mller - Dielila Logistik Polska. Partnerem tegorocznego jest ŁSSE.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 18 lat istnienia wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości prawie 12,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA