PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycyjny boom na Pomorzu

  • Autor: PAP
  • 28 sty 2015 14:50

Ok.10 tys. miejsc pracy deklarują utworzyć inwestorzy, którzy zdecydowali już o realizacji swych projektów lub są zainteresowani ulokowaniem swoich inwestycji na Pomorzu. W najbliższych kilku latach miejsc pracy może przybyć m.in. w sektorach IT czy usług dla biznesu.

REKLAMA

W środę w Gdańsku swoją inwestycję ogłosił amerykański, największy światowy producent materiałów biurowych, firma Staples, która otwiera Globalne Centrum Kompetencyjne w Gdańsku. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT. Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą firmy w Amsterdamie.

Marcin Faleńczyk z Invest in Pomerania poinformował PAP, że "inwestorzy, którzy już podjęli decyzję o swej inwestycji w Pomorskiem lub poważnie rozważają podjęcie takiej decyzji deklarują utworzenie łącznie ok. 10 tys. miejsc pracy w nadchodzących latach". Wyjaśnił, że dzięki inwestycjom w województwie "mogą powstać miejsca pracy zarówno w produkcji jak i w sektorach IT oraz usług dla biznesu (BPO/SSC)". Odmówił podania nazw firm. Ujawnił, że na Pomorzu mogą się pojawić inwestorzy z branż, "jakich jeszcze nie mieliśmy". Zapewnił, że "jest już całe portfolio inwestorów, którzy podjęli decyzję o zlokalizowaniu swoich projektów w woj. pomorskim i w Trójmieście". Przedsięwzięcia mają być ogłaszane w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Faleńczyk poinformował, że tylko w ub. roku 19 inwestorów, których wspierała Invest in Pomerania zadeklarowało utworzenie rekordowych 2780 miejsc pracy. Podał, że wśród nich dominowały inwestycje i reinwestycje z sektorów IT i BPO/SSC, ale były też inwestycje w zakresie produkcji i logistyki.

Dodał, że Invest in Pomerania "bardzo stara się dywersyfikować inwestycje", bo chodzi o realizację na Pomorzu inwestycji różnorodnych branż. "My oczywiście żadnemu inwestorowi nie powiemy: +nie, bo się nie zmieścisz na rynku+, ale aktywnie sami szukamy inwestorów w określonych rynkach żeby dywersyfikować branże" - mówił. Zaznaczył, że Invest in Pomerania prowadzi też działania w celu zwiększenia liczby pracowników najbardziej poszukiwanych przez inwestorów. "Prowadzimy szkolenia oraz zachęcamy do otwierania nowych kierunków na uczelniach i w szkołach" - wyjaśnił.

Firma Staples, która jako jedna z pierwszych na Pomorzu w 2015 r. ogłosiła swoją inwestycję, prowadzi już rekrutację pracowników do swego Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Gdańsku. Dyrektor Staples Polska, Piotr Kiszkis powiedział, że poszukiwanych jest ok. 20 osób ale docelowo, wraz z rozwojem firmy w Europie, planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 300 pracowników różnych branż, ale głównie z zakresu IT.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA